فاجعه داره تو ایران رخ میده؛ تو رو خدا نظر بدید

واقعاً فکر می کنید اینقدر ازدواج مهمه که باید اونقدر سخت بشه که دست نیافتنی باشه؟!!!

به خدا شما روحانیون مسئولید. اون دنیا باید جواب پس بدید! چرا هیچ حرف نمی زنید؟!!! چرا هیچ کاری نمی کنید؟!!! یعنی اینقدر بی ارزشه که حتی یه بار هم توی مجالس مذهبی در موردش حرف نمی زنید؟!!! مگه این همه مرید و پامنبری ندارید؟!!! مگه این همه آدم در مراسمات مذهبی و محرم و صفر در مجالس مذهبی شرکت نمی کنند؟!!! چرا یک کلمه نمی گید مردم آگاه بشن؟! چرا چشماتونو بستید؟!!!

یعنی شما خبر ندارید چه فاجعه ای داره تو ایران رخ میده؟!!! یا این که نمی خوایید خبر داشته باشید؟!!! یعنی شما خبر ندارید توی دانشگاه ها چی میگذره؟!!! یعنی نمی دونید کار به جایی رسیده که خیلی از دخترهای مؤمن و مذهبی ما از شدت نیاز دارن بدون اجازه ی پدر و مادر و بدون هیچ مهریه ای صیغه ی هر مرد و نامردی که خودشونو مذهبی جا زدن میشن؟!!! حالا دیگه کسایی که مذهبی نیستند و هر کاری دلشون می خواد می کنند که دیگه بماند!
حالا اگه اینجا ایران نبود مشکلات بعدش براشون کمتر بود ولی فرهنگ اینجا فرق داره! اگه دختر با یه پسر ارتباط داشته باشه، حتی توی خانواده هایی که از نظر مذهبی هم خیلی مقید نیستند، بعداً برای ازدواجش مشکل پیدا می کنه.

یعنی اینقدر ازدواج چیز عجیب و مهمیه که باید آنقدر مشکل برای جوونای ما درست کنه که حاضر بشن از راه های نادرست نیازهای خودشونو برآورده کنند؟!!!

آخرش همه ی اینا به اسم اسلام و شیعه و جوونای مذهبی تموم میشه. تو دنیا اسلام را به نام ایران میشناسن! تا آبروی اسلام نرفته یه کاری بکنید؟!!! آخرش به قیمت آبروی بچه های خانواده دار و مذهبی تموم میشه!!!
متأسفانه همه ی پدر و مادر ها فکر می کنند بچه هاشون فرشته اند و اگه چیزی نمیگن یعنی این که هیچ نیاز و مشکلی ندارن؛ همیشه وقتی متوجه میشن که دیگه خیلی دیره و کار از کار گذشته ولی بابا ایّهاالنّاس به خدا ما هم آدمیم!!! یعنی یه نیاز و درخواست طبیعی اینقدر زشته که اصلاً نباید بیان بشه؟!!!

تا حالا چند مورد دختر و پسر خانواده دار و مقید تو همین وبلاگ به صورت خصوصی نظر گذاشتن که چقدر احساس نیاز عاطفی و جسمی به ازدواج دارن ولی کاری از دستشون بر نمیاد. چندین نفر از دختر خانم های 25،6 ساله توی همین وبلاگ در مورد صیغه شدن بدون اجازه پدر سوال کردن. چندین نفر از دخترهایی با تحصیلات ارشد به بالا که از شدت نیاز دارن به انحراف کشیده میشن ولی خواستگار ندارند، نظر گذاشتند. حیف که درست نیست اسمشونو فاش کنم ولی واقعیت داره. چرا جواب نمیدید؟!!!

تا کی این افراد می تونند صبر کنند؟!!!
به خدا اگه نیازشون تأمین نشه، هر لحظه ممکنه به فساد کشیده بشن و این فساد میتونه تمام خانواده ها و حتی خانواده ی دختر و پسرهای متأهل را هم نابود کنه!!!

یک بار خواستیم از طریق همین وبلاگ در مورد معرفی دختر و پسرهای طالب ازدواج، به پدر و مادرها اقدام کنیم ولی اونقدر دنگ و فنگ و کاغذ بازی جلوی پامون گذاشتند که فعلاً منصرف شدیم. یعنی اینقدر یه کار خیر کردن تو این مملکت باید مشکل باشه که کلاً بخواهیم قیدشو بزنیم؟!!! یعنی کمک کردن به جوونا برای پیدا کردن یک همسر مناسب اینقدر مهم و پیچیده است که باید هزارتا مجوز و تأییدیه داشته باشیم که کلاً بخواهیم قیدشو بزنیم؟!!! یعنی از این که اجازه بدیم دختر و پسر از روی نیاز خودشون برن هرکاری بکنند هم بدتره؟!!!
بابا به خدا پیامبر (ص) تو مسجد با یه انگشتر آهنی صیغه ی عقد را جاری می کردند!!! داریم به کجا میریم؟!!!

تو رو خدا اگه به دلتون نشست توی وبلاگ هاتون، توی فیس بوک، تویتر و ... به اشتراک بذارید و در موردش توی همین وبلاگ نظر بدید!!! بلکه شاید به گوش کسی که دلسوز باشه برسه و کاری بکنه!!!
نذارید آبرومونو خودمون با دست خودمون بین کشورهای دنیا ببریم. نذارید کاری کنیم که بگن: "نگاه کن! اینا که ادعای اسلام و دیانت دارن ببین به چه روزی افتادن!!!" به خدا تک تکمون مسئولیم!!!
 http://ezdevajehasan.persianblog.ir/post/181/ اینم لینک همسریابی به روش جدید

/ 2 نظر / 59 بازدید
آقا داماد

سلام ضمن تشکر از دغدغه ی شما؛ چند نکته عرض کنم: 1- این طور نیست که هیچ کس کاری نکند. خودم بارها شاهد تذکر روحانیون در مجالس بوده ام. 2- این کار، کاری نیست که از دست یک نفر بر بیاید. نیاز به اراده ی جمعی دارد. و خانواده ها در آسان گیری، و کمک اقتصادی به جوان ها، مهمترین نقش را می توانند بازی کنند. 3- ذکر برخی از مواردی که فرموده اید، مصداق اشاعه ی منکر است. ضمن تقدیر از حسن نظر شما، توصیه می کنم آن قسمت ها را حتماً پاک بفرمایید. برای تبیین عمق فاجعه، لازم نیست (ناخواسته) منکر را اشاعه بدهید. 4- به وبلاگ ما هم تشریف بیاورید. با دو پست "داستان یک نیاز" و "وحشت بزرگ!!!" در همین زمینه، کار کرده ایم. خوب است ببینید و نظر بدهید. ممنون و یا علی

آقا داماد

سلام مجدد ضمن تشکر از حضور شما موارد اشاعه ی منکر این پست: 1- ازدواج بدون اذن پدر در جمله: دخترهای مؤمن و مذهبی ما از شدت نیاز دارن بدون اجازه ی پدر و مادر و بدون هیچ مهریه ای صیغه ی هر مرد و نامردی که خودشونو مذهبی جا زدن میشن؟!!! 2-اشاره به ارتباط پیش از ازدواج در جمله ی : اگه دختر با یه پسر ارتباط داشته باشه، حتی توی خانواده هایی که از نظر مذهبی هم خیلی مقید نیستند، بعداً برای ازدواجش مشکل پیدا می کنه. 3- صیغه شدن بدون اجازه پدر سوال کردن. چندین نفر دخترهایی که استاد دانشگاه هستند و از شدت نیاز دارن به انحراف کشیده میشن در کل، فضای پست شما از دغدغه داشتن، به سیاه نمایی متمایل شده، و این هم می تواند نوعی منکر باشد. یا علی