آخه چرا اینقدر از بی پولی می ترسیم؟!

پول یه وسیله است برای رفاه ما. چرا باور نداریم که خدا روزی ما را می رسونه؟! مگه تا حالا که زندگی کردیم و خدا بهمون روزی داده فهمیدیم از کجا اومده که الآن نگران آینده ی نیامده هستیم؟! چرا خودمونو بخاطر چیزی که شـــــــــــــــــــــاید در آینده رخ بده اذیت می کنیم؟! چیزی که احتمالش خیــــــــــــــــــــــلی خیلی کمه!
چرا به خاطر ترس از فقر و بی پولی ازدواج خودمونو به تأخیر میاندازیم؟!

مگه خدا نگفته که: "اگه کسی به خاطر ترس از فقر، نیاز به ازدواج خودشو نادیده بگیره به منِ خدا گمانِ بد برده؟!" چرا خودمون با دست خودمون داریم نعمت های خوب خدا را به خاطر یه سری افکار پوچ و ترس های بی اساس از خودمون دور می کنیم؟!
بله! اگه بخواهیم با تجملات و خرج های بیش از اندازه زندگی کنیم، خدا هم کاری برای ما نمی کنه ولی برای یک زندگی ساده و همراه با آرامش مطمئناً خدا روزی ما را تضمین کرده.

باید توقعات اشتباه خودمونو تعدیل کنیم.

پیشنهاد می کنم کتاب "پدر ثروتمند، پدر فقیر" از رابرت کیوساکی را بخونید. با خوندنش متوجه میشید که چطوری همه ی ما به خاطر ترس و طمع نسبت به آنچه هرگز رخ نمی دهد داریم شادی های زندگیو از خودمون میگیریم. بهتون نشون میده که چطوری پول بدست میاد و چه کارهایی برای پول درآوردن میشه کرد. بهتون نشون میده که چکار کنیم تا پول بنده ی ما باشه نه ما بنده ی پول.

به خدا چهارده معصوم (ع) خیلی زیبا شیوه ی زندگی کردن را به ما نشون دادند ولی ما ...
حدیث داریم که: "هرچه بیشتر دنبال دنیا برید، دنیا بیشتر از دستتون فرار می کنه." این یعنی همین که به خاطر ترس از فقر داریم کارهایی می کنیم که ...

قانون جاذبه هم همینو میگه: "از هرچی بترسید و بیشتر بهش فکر کنید، بیشتر به سمت خودتون جذبش می کنید." چون این ترس و افکار ناشی از آن تمام وقت آدمو پر می کنه و دیگه زمانی نمی مونه که بتونیم دنبال راه حل برای پول درآوردن و رفع نیازهامون باشیم. و همیشه در یک حس ترس و نگرانی زندگیمونو ادامه میدیم.

ببینید! بهتر نیست اینطوری نگاه کنیم که، انسان ها توی این دنیا کار می کنند و با کار کردن و پول درآوردن میتونند زندگی کنند. حالا شاید یکی درآمدش کم باشه و یکی زیاد. ولی مطمئناً اگه فکر کنیم و بجای شکایت کردن از وضع موجود، دنبال بهتر کردن وضع موجود و راه حل باشیم خیلی از این مشکلات کم کم حل میشه ولی ما با ترس و نگرانی وقتمونو میگذرونیم و فرصت ها و زمانی که در اختیار داریم را از دست میدیم.
از طرفی همون طور که از پدربزرگ های ما اموالی به پدرهای ما رسیده، به احتمال زیاد یک سری اموال از والدین به ما به ارث میرسه که اون هم میتونه کمکی برای زندگی ما باشه. (این اموال توی این دنیا فقط دست به دست میشه. کسی مال با خودش اون دنیا نمی بره! ما با کار کردن می تونیم این اموال را بیشتر هم بکنیم. خدا هم روزی ما را تضمین کرده! دیگه نگران چی باشیم؟!!!)

البته باید حواسمون به این نکته هم باشه که:
"کسی که بخواهد از راه اشتباه و با سوء استفاده (گناه) به مقصدی برسد، دیرتر به آرزویش می رسد و زودتر به آنچه می ترسد گرفتار می شود."
امام حسین (ع)

بازم فکر می کنید نمیشه راحت تر و با شادی و لذت بیشتری زندگی کرد؟!!!

/ 3 نظر / 124 بازدید
پیام

شما مغزت معیوب ها!!! اخه پسری که کار نداذه کجا جرات داره بره خواستگاری؟ اصلا اجازه میدن جایی بره خواستگاری؟

رهگذر

ممنون از متن زیباتون هرکسی که تو این دنیا بتونه به مردم بیداری و آگاهی و آرامش بجا و مناسب بده واقعا وظیفه انسانیتش رو کامل و درست انجام داده. موفق و سربلند باشید در پناه حق...

سلام....ممنونم...یکم آروم شدم