خودمون کاری می کنیم که باعث کدورت بشه

خیلی وقتا، مسائلی توی زندگی پیش میاد که گفتن نداره. اصلاً صلاح نیست کسی ازش با خبر بشه. تازه دونستنش باعث میشه که بخوان در موردش اظهار نظر بکنند و بگن: "چرا فلان کارا را کردید و چرا بهمان کار را نکردید." و همین باعث میشه که آدم از کرده ی خودش حس خوبی بهش دست نده.

البته منظور این نیست که با دیگران مشورت نکنید. مشورت باید باشه ولی وقتی عمل کردید دیگه نظر بقیه را در مورد کاری که انجام دادید نپرسید.

انسان ذاتاً اینطوریه که دلش می خواد وقتی کاری را انجام داده از اطرافیان و دوستانش بپرسه تا تأییدش کنند و ازش تعریف کنند. اینو توی لباس خریدن و ... هم می تونید مشاهده کنید. ولی این باعث میشه که خیلی از مواقع هم نظراتی داده بشه که باب میل آدم نیست. و همین می تونه کاری بکنه که از کاری که انجام دادیم و از چیزی که بدست آورده ایم لذت نبریم و این خودش نوعی ناشکریه و باعث میشه همش در نوعی ناراحتی و حسرت به سر ببریم و حتی توی رفتارمون با طرف مقابل اثر منفی میذاره. وقتی خداوند شرایط را اینطوری پیش برده که الآن شاهدش هستیم، دیگه چرا به خاطر گذشته و این که چرا اینطوری شد و آنطوری نشد فکر کنیم و خودمان را ناراحت کنیم؟!!!

پس اگه ازدواج کردید، دیگه لازم نیست همه در مورد جزئیات زندگی و مهریه و صحبت هایی که زده شده یا در آینده زده میشه اطلاع داشته باشند.

/ 1 نظر / 27 بازدید
سمیه

نظر درست به شرط اینکه همسرتم همین نظر داشته باشه