‎ مردها در چارچوب عشق و محبت،به وسعت غیر قابل تصوری نامردند...

این که خیلی راحت برچسب می زنند و عمومیت می دهند. به قول جمله ای از کتاب "از حال بد به حال خوب": "برچسب زدن و عمومیت دادن یک صفت به همه یا هیچ درست نبوده و نیست"
                    دلتون میخواد بدونید این مطلب در مورد چه مردهایی صادقه؟!

البته شاید بهتر باشه اسمشونو مرد نذاریم. همون نامرد بهتره!
به قول الناز شاکردوست توی فیلم رسوایی: "برای سایه ی سر یک زن بودن باید مرد بود نه فقط نررر."
شناختن اینجور مردها کار خیلی سختی نیست. یکم اگه درست نگاه کنید، خیلی هاشونو توی خیابون پیدا می کنید.

برای همینه که پیامبر (ص) گفته اند: "هرگاه کسی به خواستگاری نزد شما آمد ودینداری وامانتداری او را پسندیدید ، به او زن دهید ؛ که اگر چنین نکنید ، در روی زمین تبهکاری وفساد بسیار پدید خواهد آمد ./ میزان الحکمه ج ۵ ص ۸۹/ و نیز امام رضا علیه السلام فرمود : اگر مردی نزد تو به خواستگاری آمد ودین واخلاق او را پسندیدی ، به وی زن بده و فقر و ناداری اش مانع تو از این کار نشود ....و (خداوند)فرموده است : «اگر تهیدست باشند خداوند از فضل وکرم خود آنان را توانگر کند.میزان الحکمه ج ۵ ص ۸۹/ "  

امام حسن (علیه السلام) نیز به مردی که با ایشان در باره ازدواج دختر خود مشورت کرد ، فرمود : او را به مردی با تقوا شوهر ده ؛ زیرا اگر دختر تو را دوست داشته باشد گرامیش می دارد و اگر دوستش نداشته باشد به وی ستم نمی کند .
(مکارم الاخلاق . ج1 . ص446)

به نظر میرسه الآن خیلی از خانواده ها این حدیث را خیلی خوب درک کنند. الآن که متوجه شدن پسر و دخترشون در اثر دیر ازدواج کردن و سخت گیری های بی مورد و غیر اسلامی اونا چه مشکلات روحی، اخلاقی و حتی جسمی پیدا کرده و چقدر وقتش به خاطر عدم پاسخ گویی به این نیاز ساده ی بشری توی خیابون و سایت ها در جست و جوی به اصطلاح عشق تلف شده.

وقتی ملاک هایی که برای انتخاب همسر داریم از اسلام فاصله میگیره و میگیم: "من می دونم دارم چکاری می کنم. من همسرم باید فلان باشه و بهمان باشه" و هم من من می کنیم. خدا هم ما را واگذار می کنه به خودمونو میگه: "تو نیم من هم نیستی! برو ببینیم این من میخواد چکار کنه."
در این شرایط نباید انتظار داشته باشیم اوضاع بهتر از اینی که هست باشه.

/ 0 نظر / 110 بازدید