مشکلات به خاطر فکر نکردنه!!!

ازدواج یعنی از خودگذشتی متعادل، فداکاری متعادل. ازدواج نوعی آموزشگاه مدیریت در قالب یک کلاس دائمی دونفره است که معلمانش خود ما هستیم.

مطمئن باشید هیچ ازدواجی موفق نخواهد بود، مگر این که طرفین در طول زندگی قبل و بعد از ازدواج یادگرفته باشند که خیلی از مشکلاتی که حتی باعث طلاق خیلی از زوج ها شده است، فقط و فقط به دلیل بی توجهی و ساده انگاری مشکل بوده است. فقط و فقط به خاطر عدم بررسی، شناسایی مشکل و علت بروز مشک و تفکر نکردن در مورد مشکلات و دنبال راه حل نبودن است.

ممکنه حتی این مشکلات به ظاهر خیلی ساده و پیش پا افتاده به نظر برسند، طوری که از بازگو کردن آن به طرف مقابل اجتناب کنیم ولی نوعی از کدورت و ناراحتی همیشه همراه ما هست و آن خاطره ی بد را در افکار خود مرور می کنیم؛ مگر این که یکی از دو طرف واقعاً ازخودگذشتگی کند و از حق خود بگذرد و همیشه ساکت باشد. ولی این دیگر اسمش زندگی مشترک و رفاقت نخواهد بود. البته باید گفت که در برخی موارد مجبور به تحمل این شرایط هستیم ولی نه همیشه. که در این شرایط هم می توان با انعطاف پذیری و تغییر دیدگاه و طرز تفکرمان مشکلات را حل یا تأثیرشان را کم رنگ کنیم.

عامل مهمی که در این میان تأثیرگذار و علت بروز مشکل است، رک حرف نزدن و ابراز احساسات نکردن است؛ گمان هم می کنیم که داریم از خودگذشتگی و فداکاری می کنیم، و حتی به این کار خودمونم افتخار می کنیم ولی این کم کم باعث تبدیل شدن مشکلات کوچک به کوهی از مشکلات می شود که بالاخره روزی ناگهان مانند یک کوه آتشفشان فوران می کند و شاید آن روز دیگر برای حل مشکلات، درک متقابل و ادامه ی زندگی مشترک کمی دیر باشد.

پیشنهاد می کنم پست "رک حرف بزن" و "کسی به فکر من نیست:(" را حتماً بخوانید.

موفق باشید.

/ 0 نظر / 3 بازدید