اگه پدر و مادر دختر و پسر با هم رفیق باشند نه رقیب ...

الآن شرایط اجتماع طوری تغییر کرده که خیلی از دخترها و پسرها تا سن بالای 23 سالگی هم در حال تحصیل هستند و کمتر شاغل. شاید الآن بیشتر باید به جوهر مرد و زن زندگی بودن دختر و پسر توجه کرد تا جلوه ی آن در عمل!

به همین دلیل اگر دید و باور پدر و مادر دختر و پسر این باشه که: "حالا که ما داریم خرج دختر/پسر خودمونو میدیم بیاییم همراه پدر و مادر داماد/عروس خودمون کمک کنیم تا ازدواج کنند. حتماً لازم نیست که مستقل برای خودشون زندگی کنند! ما بیاییم با هم دست به دست هم بدیم و کمکشان کنیم تا باورهای درستی در مورد زندگی مشترک و کار پیدا کنند. اگه باورشان در مورد زندگی مشترک و کار درست شود و با هم برای ساختن زندگیشون تلاش کنند خودشون با هم شرایط مساعد را فراهم می کنند و لذتی که از این زندگی می برند واقعاً وصف ناپذیره و چون برای زندگیشون زحمت کشیده اند قدرشو میدونند و دیگه حاضر نیستند به این راحتی ها از دستش بدهند."

میتونیم هم بگیم: "به ما چه ربطی داره! وظیفه ی خودشونه که شرایطو فراهم کنند و بعد بیان خواستگاری!" یا "یه وقت قبول نکنی که با کسی که جهیزیه نمی تونه بده/ نمی تونه خرج یه زندگی کامل را بده ازدواج کنی ها!!!"

به نظر شما کدومش لذت بخش تر، ایجاد کننده ی صمیمیت و رفاقت، پایدارتر و موفقیت آمیزتره؟!!!

/ 0 نظر / 17 بازدید