به صرف یکی دو اشتباه یا سوتی طرف را رد نکنید!

ممکنه طرف مقابل توی جلسه ی اول یا دوم خواستگاری سوالی بپرسه که نه جاش باشه و نه دردی را دوا می کنه! حتی شاید این سوالش باعث سوء تفاهم برای شما هم بشه.
مثلاً توی جلسه ی اول از دختر خانمی که شاغله بپرسه، "درآمد شما چقدره؟! یا چند سال سنوات کاری دارید؟!"

عجب آدم نفهمیه!!! یعنی اینقدر عقلش نمی رسه که نباید این سوالو توی جلسه ی اول بپرسه؟!!!
حالا که این طور شد، اصلاً نمیخوام. کسی که اینقدر شعور نداره که نمی فهمه نباید این سوالو توی جلسه ی اول بپرسه، اصلاً همون بهتر که مجرد بمونه. ردش می کنم!

بجای این که ناراحت بشید و بخواهید خیلی راحت و بدون توجه به سایر امتیازات طرف مقابل ردش کنید یکم فکر کنید! می تونید خیلی راحت جلسه را مدیریت کنید " اگه بقیه بلد نیستند چکار کنند شما مدیریتشون کنید!" بهش بگید: "فکر نمی کنم الآن جواب دادن به این سوال لازم باشه! اجازه بدید، اگه لازم شد، در این مورد در جلسات آینده صحبت می کنیم."
دیدید چقدر راحت میشه مشکل را حل کرد؟!

البته میشه فکر کرد که: "عجب آدم مادی ایه! چقدر پُرور! تو به حقوق من چکار داری؟!"
آخه تا وقتی میشه حسن ظن داشت چرا سوء ظن؟! با سوء ظن فقط خودمونو ناراحت می کنیم چرا فکر نمی کنید که "شاید هول کرده و نمی دونسته چی باید بپرسه، این سوال که اومده تو ذهنش و پرسیده!"

حتی اگه طرف اصرار کنه که "نه من برام مهمه که چقدر حقوق می گیرید." اون موقع میشه احتمال داد که طرف مادیات زندگی ما براش مهمه. البته بازم ممکنه علتش این باشه که فکر می کنه "اگه همسرم درآمدش از من بیشتر باشه توی زندگی مشکل پیدا می کنیم. پس باید تو خواستگاری بپرسم تا بدونم چقدر درآمد داره." حتی علت این سوال را هم با صحبت کردن میشه فهمید و اکثراً سوء تفاهم ایجاد شده را حل کرد!

/ 0 نظر / 17 بازدید