واقعاً خودت می دونی چی می خوای؟!!!

مثلاً: یکی از دیدگاه هایی که وجود داره، اینه که خیلی از افراد گمان می کنند که: "توی این دنیا فقط یک نفر وجود داره که می تونم باهاش خوشبخت بشم. و اگه از دستش بدم دیگه نمی تونم به خوشبختی واقعی برسم."
نظر شما چیه؟!

اکثر ماها فکر می کنیم که واقعاً و کاملاً می دونیم که چی می خواهیم و هدفمون توی این دنیا چیه، مثلاً می دونیم که دنبال چه کسی برای زندگی مشترک هستیم ولی اگه فقط انتظاراتی که از همسر آیندتون دارید را بیارید روی کاغذ، متوجه میشید که اکثر چیزایی که انتظار دارید توی همسر آیندتون ببینیدش، همش اون چیزایی هست که خودتون نداشتید یا آرزو داشتید بهش برسید. بیایید یکم واقع بینانه تر بهش نگاه کنیم و انتظاراتی معقول داشته باشیم.

می دونید، مطمئنم که شما هم تا حالا افراد زیادی را توی زندگیتون دیدید که عاشق یه نفر بودند و نتونستند بهش برسند، بعدشم شروع کردند به گریه و زاری و افسردگی. ولی بعد از مدتی با یه نفر دیگه آشنا شدند که حتی شاید بهتر از قبلی بوده پس این حرف که فقط یه نفر وجود داره که می تونه ما را خوشبخت کنه درست نیست. در حقیقت افراد زیادی هستند که ما می تونیم باهاشون خوشبخت بشیم.
سوالاتی هست که در موقع آشنایی با یک نفر به ذهنمون می رسه: "چه کسی را انتخاب کنیم؟"، "آیا بهتر از این فرد هم وجود دارد یا نه؟"، "آیا باید بیشتر منتظر بمونم که شاید کسی بهتر پیدا بشه؟" و ... . ولی می دونید جواب چیه؟!

ممکنه خیلی ها باشند که ما باهاشون خوشبخت بشیم، حتی خیلی ها که شاید از همسری که الآن انتخابش می کنیم بهتر و ایده آل تر باشند، حالا تکلیف ما چیه؟!، این طوری که دیگه نمیشه به این راحتی زندگی کرد و کسی را به عنوان شریک زندگی انتخاب کرد!!!
سوالی که مطرحه اینه که:
واقعاً می خواهید چقدر زمان، عمر و زندگیتونو به دنبال یک نفر ایده آل بگذرونید و توی مسیر انتخاب فردی بهتر، هزینه و زمانتونو در جهت خواستگاری های مختلف و ... صرف کنید؟، آیا بعد از ازدواج باید نگران این باشیم که شاید یکی بهتر پیدا بشه و من با همسرم چکار کنم؟

جواب من اینه که:
یکم بهش فکر کنید که: "هدف خلقت من و مأموریت من توی این دنیا چیه؟"، "اصلاً برای چی من توی این دنیا اومدم؟"، "هدف از ازدواج، سختی هاش، مشکلات طرفین و خانواده ها، بچه دار شدن و ... چیه؟"
آیا ما فقط اومدیم توی این دنیا که خوش بگذرونیم و سختی نکشیم. مشکلات نداشته باشیم و همش از همه چیز راضی باشیم. پس رشد کردن، موفقیت، متفاوت بودن نسبت به سایرین، درس هایی که از زندگی  میشه گرفت چی میشه؟

به نظر شما، اگه بدون تلاش و زحمت به نتیجه برسیم، دیگه واقعاً می تونیم لذت و طعم پیروزی را بچشیم؟، اصلاً دیگه اون وقت فرقی بین کسی که تلاش می کرد و کسی که تنبل و بی خیال بود، وجود داشت؟
بدون سختی و مشکلات خانوادگی می تونیم بفهمیم که ما هم استعدادهایی داریم و اگه بکارش بگیریم، می تونیم به هر مشکلی فائق بیاییم؟ اصلاً می تونیم استعدادهای خودمونو بشناسیم؟ اصلاً دیگه مزه ی شیرینی راحتی بعد از سختی و مشکلات وجود داشت و قابل درک بود؟!!!
اگه واقعاً هدف از خلقت ما، راحت بودن و ایده آل زندگی کردن، بدون مشکل هست، پس تکلیف خدمت به خلق چی میشه؟، تکلیف محبت چی میشه؟، تکلیف لذت هایی که در از خودگذشتگی هست چی میشه؟!!!

می بینید چقدر با تغییر دیدگاه و افکار می تونیم از زندگی و داشته هامون لذت ببریم:)

می دونید، اون چیزی که توی زندگی مشترک مهمه، پایبندی و وفاداری نسبت به تعهدیه که افراد نسبت بهم دارند. باید ببینید آیا طرف مقابل هم این وفاداری و تعهد را داره یا نه.

واقعیت زندگی اینه که اگه ما بخواهیم مدام طبق خصلت کمال طلبی که در تمام ماها وجود داره وقت خودمونو صرف این جور مطالب و پیدا کردن فرد بهتری بکنیم، دیگه اصلاً به اهداف مهم زندگیمون نمی رسیم، دیگه اصلاً زمانی برای پیشرفت و موفقیت توی زندگی باقی نمی مونه که بخواهیم از نظر مادی یا معنوی رشد کنیم.

ما می تونیم برای رشد و موفقیتمون از افراد دیگر در قالب همکار استفاده کنید. حتماً لازم نیست که همسرمون باشند که!

پس باید ملاک های انتخاب همسر را درست بشناسیم و اولویت را به چیزهایی بدیم که بتونیم به کمکشون در آرامش زندگی کنیم.
خدا هم همه ی این ها را کاملاً برای ما مشخص کرده است.

/ 0 نظر / 21 بازدید