کسی به فکر من نیست:(

مثلاً یکی از مشکلاتی که بیشتر برای دختر خانم ها وجود داره اینه که، می خواهند قبل از جلسه ی رسمی، بدون حجاب دختر را ببینند؛ ممکنه در این بین افرادی هم پیدا بشوند که در این جلسات به نتیجه برسند که دختر و پسر از نظر ظاهر یا حتی دیدگاه با هم تناسبی ندارند. البته این درست نیست که کسی بجای شخص دیگر تصمیم بگیرد ولی متأسفانه این دیدگاه و روش در فرهنگ غلط ما وجود دارد. ممکنه اصلاً خود پسر از دختر خوشش بیاید ولی خانواده ی پسر بعد از جلسه ی خواستگاری حتی بدون این که تلفنی برای تشکر بزنند، بروند و حتی به قول معروف، پشت سرشونم نگاه نکنند.

بله این کار درست نیست و قطعاً باید روش برخورد را اصلاح کرد. البته این همیشه وجود داشته و مطمئن هستم شما هم قطعاً می دونید که افراد، اکثراً اول به فکر خودشون هستند و بعد به فکر اطرافیان و احساسات آنها. پس ما باید خودمون طوری جلسات و حتی تمام زندگی خودمونو مدیریت کنیم که این مشکلات پیش نیاید یا حداقل احتمال وقوعش کمتر بشه.

حالا چه کاری میشه انجام داد؟
بهترین راه اینه که با مادرتون هماهنگ کنید که اگر کسی برای خواستگاری بیاد ولی قبلش می خواهند که بی حجاب دختر را ببینند، بهتره مادرتون بگویند که: "از نظر ما مشکلی نیست. می تونید برای 10 دقیقه ی اول جلسه تشریف بیاورید و بعد آقا پسرتون تشریف بیاورند داخل."

دیدید چقدر ساده بود!
درسته که دیگران خودخواهانه، یک طرفه و فقط به سود خودشون فکر می کنند، ولی کنترل و اختیار ما را که سلب نمی کنند!

این یک واقعیت دنیاست؛ در تمام ابعادش.

خیلی راحت میشه با یک ترفند ساده و کمی فکر کردن در مورد مشکل موجود به راه حل های ساده و با دید برد-برد برای دو طرف، دست یافت.
پیشنهاد می کنیم از این روش ِ تفکر، بررسی مشکل و دنبال راه حل گشتن، در تمام جنبه های زندگتون استفاده کنید. واقعاً جواب میده و خیلی از مشکلات را ساده تر از اونی که فکرشو بکنید حل می کنه.

از طرفی باید طرز فکرمان را اصلاح کنیم و زیاد هم سخت نگیریم تا بتوانیم راحت تر زندگی کنیم.

مشکلات وجود دارند، مهم نحوه ی برخورد با مشکل است.

کار دیگه ای که میشه انجام داد اینه که:
این موضوع را ساده تر بگیرید و خیلی هم به خواستگارها اصرار نکنید، ممکنه که این دیدگاهشون اشتباه باشه یا اصلاً شما نپسندید، ولی باید تمام جوانب و خوبی و بدی های افراد را با هم دید و بعد تصمیم گرفت. نه به صرف یک نظر و دیدگاه یا یک برخورد اشتباه.
شاید اصلاً این طوری خیلی بهتر باشه!
ببینید!، افراد خانواده در تصمیم گیری طرف مقابل موثر هستند و یا حتی خیلی موثر. شاید اگه شما پسر را ببینید و شما ازش خوشتون بیاد و بعد از رفتنشون، جواب منفی بدهند، خیلی بیشتر ناراحت بشید تا این که اصلاً نبینیدش.
شایدم اگه خود پسر خوشش بیاد ولی خانوادش نه، و در آخر وصلتی صورت بگیره، توی زندگی آیندتون دچار مشکلاتی بشید. البته اینم یه احتماله!
اگه دیدتون این طوری باشه، خیلی راحت تر می تونید با این وضعیت کنار بیایید.

مهم اینه که ما بتونیم با شرایط و اوضاع خودمونو وفق بدیم. این یکی از عوامل موفقیت و مقابله با مشکلات در تمام ابعاد زندگی است:)

این رو هم بدونید که افراد متفاوت هستند و همه ی ما کمبودها و نقطه ضعف هایی داریم. با این وجود چند نکته ی مهم وجود داره: اول این که،  شما الآن دارید با یک گروه از خانواده ی طرف مقابل در مورد زندگی آینده مذاکره می کنید ولی باید بیشتر تمرکزتون روی خصوصیت های خوب و بد طرف مقابلتون باشه نه خانوادش یا مادرش چون کسی که در آینده بیشترین وقتتونو باهاش هستید پسر/دختر هست نه خانواده یا فامیلش.
مهم اینه که آیا طرف اونقدر قدرت مدیریت داره که بتونه روابط خانواده های دو طرف را کنترل و در حالت صلح نگه بداره؟ یا حداقل این استعداد را داره که در این جهت تلاش کنه یا نه؟ البته خانواده ی دختر/پسر هم مهم هستند ولی نه اونقدر که اگه یه کار یا برخورد اشتباه کردند، همه را به یک چشم ببینید و حتی به خود پسر/دختر هم آن صفت را نسبت بدید و بخواهید سریع ردش کنید.

دوم این که باید به این نکته توجه کنید: "این نقاط قوتی که در طرف مقابل هست آیا به گونه ای هست که بتواند نقاط ضعف او را پوشش دهد، اصلاح کند یا حتی کم رنگ کند؟"

اگر بر این اساس تصمیم بگیرید احتمال بروز مشکل در زندگی آینده خیلی کمتر خواهد شد.

/ 0 نظر / 20 بازدید