به خاطر امتیازات خیلی خوب یک نفر، ردش نکنید

خیلی مواقع موردهای مناسبی برامون پیدا میشه که از همه لحاظ کامل هستند و بهتره بگم خیلی بالاتر از ما هستند. مثلاً دختری که از نظر زیبایی، تحصیلات، سطح خانوادگی، سطح مادی و خیلی چیزای دیگه اصلاً قابل مقایسه با پسر نیست و به همین خاطر، پسر پیش خودش میگه: "من که لیاقت این دختر را ندارم! من کجا و اون کجا!" و کلاً بی خیالش میشیم. حتی جرأت فکر کردن بهش را هم نمی کنیم. نه این که شما چنین دیدی داشته باشید. خیلی از پسرهای دیگه هم همین دید را دارند. ولی می دونید اون دختر تو دلش چی فکر می کنه؟!
"من مگه چه مشکلی دارم که اینقدر خواستگارهام کم هستند؟! من ملاک های اسلامی دارم ولی کسی با این خصوصیات پیدا نمیشه. نمی دونم مشکل کجاست!"
موردهای زیادی تا حالا پیدا شده که دخترخانم از نظر تحصیلات، ظاهر، خانواده و ... امتیازات خیلی خوبی دارند ولی خواستگار مناسبی که با ملاک های اسلام (ایمان و اخلاق) همخوانی داشته باشه پیدا نمیشه. به خاطر همین دیدگاه پسرها!

حتی عکس این هم ممکنه رخ بده و دختر خانم فکر کنه که: "اگه من بهش جواب بله بدم. همش بعداً منو تحقیر می کنه و ضعف هایی که دارم را به روم میاره. پس بهتره خودم ردش کنم."

چرا فرصت های خوبی که خدا پیش پامون قرار میده را با افکار و باورهای محدود کننده ی خودمون پس میزنیم؟!!!

/ 1 نظر / 22 بازدید
فرهاد

به خاطر دیندارتر بودن و یا زیبایی نباید از کسی گذشت. ولی هم کفو بودن خانواده و برابری نسبی شرایط مادی و اقتصادی و فرهنگی، به نظرم جزو ملاک های عقلی در هر ازدواج سالمه.