آخه چرا انتظار داریم اول عاقل بشیم و بعد ازدواج کنیم؟!!!

من موندم یعنی چی این بزرگترا انتظار دارند آدم همه کارهاش جور باشه و هیچ اشتباهی نکنه، بعد ازدواج کنه!!! هر اشتباهی هم که می کنی میذارند پای حساب بچگی و خامی و سریع گریزو میزنند به صحرای کربلا که: "ببین! همین دیگه! هنوز بچه ای! حالا حالا ها زوده ازدواج کنی. اگه همچین اشتباهی را بعد از ازدواجت بکنی که دیگه هیچی!!!"

این طوری آدمو می ترسونند. حالا انگار ازدواج چی هست! بابا به خدا، به پیر به پیغمبر ازدواج برای کامل شدنه نه این که کامل بشیم تا ازدواج کنیم. اصلاً فلسفه ی ازدواج همینه که زودتر این اشتباهات از ما سر بزنه و متوجهش بشیم و خودمونو زودتر اصلاح کنیم! برای همینه که استاد شهید مطهری می گفتند که: "افرادی که ازدواج نمی کنند، همچنان یک خامی و سادگی در وجودشان هست که تنها با ازدواج اصلاح می شود و ارتقاء پیدا می کنند."

فقط چیزی که باید قبل از ازدواج قبولش داشته باشیم اینه که:
مطمئناً بعد از ازدواج از طرفین و حتی خانوادهایشان اشتباهاتی سر خواهد زد؛ این را نباید بگذاریم پای حساب کینه، چشم و هم چشمی، لجبازی و ... ؛ باید به دید عدم آگاهی بهش نگاه کنیم و راه حل اصلاح این رفتارها، افکار، باورها و حتی عکس العمل های اشتباه را پیدا کنیم. همین است که انسان را با ازدواج رشد و ارتقاء می دهد.

نه خیر! اشتباه متوجه شدیم! یکی اینو به این بزرگترها بفهمونه!

/ 0 نظر / 3 بازدید