ببین اولویت کدوم بیشتره، کار، ادامه تحصیل یا ازدواج!

خیلی از دخترها و پسرها و حتی خانواده ها باورشون اینه که "اگه دیر ازدواج کنم و بیشتر درس بخونم و کار پیدا کنم موردهای بهتری برام پیدا میشه."
چرا فکر می کنید ازدواج مانع تحصیلات میشه. مگه تحصیلات و یادگیری چیزیه که بعد از یک مدت خاصی متوقف بشه؟!!!

ببینید در قبال چیزی که دارید بدست میارید چی را از دست میدید؟!!! آیا تا چند سال دیگه بازم میزان انگیزتون برای ازدواج همین قدره؟! میزان تقیّدتون به مسائل دینی مثل الآن هست یا نه؟!!! به خاطر فشاری که تحمل می کنید جسم و روحتون اذیت نمیشه؟!
آیا واقعاً اینقدر کار مهمه که ازدواجتون و آرامش حاصل از اونو عقب بندازید و فرصت های خوبو از دست بدید؟! واقعاً هدفتون توی زندگی چیه؟!!!
با این دید غلط موردهای مناسب را رد می کنید.

در محیط کار، کارفرما فقط به زندگی کاری شما توجه می کنه نه زندگی خانوادگی شما و این که مجرد هستید یا متأهل. البته ممکنه آدم خیرخواه هم در محیط دانشگاه یا محل کار پیدا بشه که به ازدواج شما کمک بکنه ولی احتمالش خیلی کمه. حتی خیلی های هستند که سوء استفاده هم می کنند!

خداییش خودتون نظر بدید. چقدر از وقتتونو پای سایت های دوست یابی، فیسبوک، فیلم های تلویزیون و ... تلف کردید؟! خداییش چقدر اومدید درس بخونید و فشار نیازهای عاطفی، روحی و حتی جسمی تمرکز و فکرتونو بهم ریخت؟!!! واقعاً فکر می کنید ازدواج درست که خودش می تونه فکر و روح ما را ارتقاء بده و بهمون آرامش بده هم اینقدر وقتمونو میگیره و مانع پیشرفتمون میشه؟!!!

/ 1 نظر / 72 بازدید
...

na joone man az in khabara ham nis ghasdesh has vali un adame khoshbakht peyda nemishe!!!!!!!!!!