آخه اگه الآن ازدواج کنم که دیگه به بقیه ی زندگیم نمی رسم!

فکر می کنیم باید زود درس بخونیم و کارها را تموم کنیم. مشکل خیلی از ماها همینه. فکر می کنیم که باید تا 30 سالگی دیگه درس خوندنمون تموم بشه و بعد برسیم به زندگیمون، ازدواجمون، بچه دار شدن و ... .

می دونید فرق شرقی ها و غربی های موفق با ما چیه؟! اونا وقتی نیاز دارن میرن درس می خونن و مدرک میگیرند ولی ما اول مدرک می گیریم و بعد دنبال کار می گردیم.

تا حالا تجربه نکردید که مثلاً یه روز کامل درس می خونید و بعد چند ماه نمی خونید؟! فوقش تو اون یه روز 14 ساعت درس می خونید ولی اگه توی 90 روز، روزی 15 دقیقه بخونید می دونید چقدر میشه؟! 22.5 ساعت. تازه این طوری هم به بقیه ی کارهاتون می رسید و هم از اون درس بیشتر لذت می برید و هم بهتر یاد می گیرید و دیرتر فراموشتون میشه. زندگی هم همین طوره.

باید ورزش کنیم، تفریح کنیم، کار کنیم، درس بخونیم، ازدواج کنیم و آهسته و پیوسته رشد کنیم و از تمام جنبه های زندگیمون لذت ببریم. اگه ازدواج نکنیم، اگه به فکر سلامتیمون نباشیم و ورزش نکنیم، اگه کار نکنیم و فقط بخواهیم یکی از جنبه های زندگی را رشد بدیم و بگیم وقت برای ازدواج و ... بسیار است از زندگی لذت نمی بریم و خودمون آرامشو از خودمون می گیریم.

همه ی اینها باید در عرض هم و با هم پیش بروند تا رشد کنیم نه در طول هم و یکی پس از دیگری. این وبلاگی که می بینید و فکر نمی کنم حوصله داشته باشید همشو بخونید حاصل حدود 2 سال تلاش های کوچک در وقت های مرده ی نویسنده است.

کارهای بزرگ با قدم های کوچک شروع می شوند.

این کار را اگر بکنیم دیگه دم مرگ چنین احساسی نداریم که ای کاش ... (یه نگاهی به این لینک بندازید تا متوجه منظورم بشید. http://ezdevajehasan.persianblog.ir/post/36/ )

/ 0 نظر / 11 بازدید