بعد از جلسه ی سوم دیگه بهتره کمتر به بقیه بگید

برای این که اگر طبق مطالبی که قبلاً گفته ام شناخت در مورد ملاک های اصلی بدست آورده اید و متوجه شده اید که از نظر  اصالت خانوادگی و ایمان و اعتقاد به خدا هماهنگی و اشتراک وجود دارد دیگه بقیه ی چیزها را میشه با کمی انعطاف پذیری حل کرد. حالا چطوری میشه؟

این حرفهایی که بعد از جلسات اولیه زده میشه دیگه خیلی توی زندگی تأثیرگذار نیستند. چون اصولاً آدم ها اون چیزهایی که براشون خیلی مهم هست را توی جلسات اول بیان می کنند. به احتمال زیاد خیلی از حرفهایی که در جلسات بعدی زده میشه احساسی و عاطفی باشه و وقتی وارد زندگی مشترک می شوید اهمیت خودشان را از دست می دهند و با واقعیت های زندگی مشترک آشنا می شوید و دیگر آن انتظارات براتون کم اهمیت میشه.

حالا مشکلش چیه که با خانواده در میان بذارید؟
وقتی شما حرفهای جلسات بعدی را با خانواده –حتی برای مشورت و راهنمایی- در میان می گذارید آنها مثل شما احساسی با قضیه برخورد نمی کنند بلکه عقلانی و منطقی برخورد می کنند و در خاطرشان می ماند و این می تواند در زندگی آینده ی شما باعث بروز مشکلات زیاد شود و در برخورد و نوع رفتار والدین با عروس یا دامادشان تأثیر منفی بگذارد.

ببینید، این که میگویند طرف اصالت خانوادگی داشته باشه یعنی در زندگی آینده، فرزندان شما هم مانند برادر و خواهر همسرتون میشه. اخلاقیات خانواده ی اون را به خودش می گیره. چون همش با آنها رفت و آمد خواهد داشت. ببنید آیا این برخوردها را می پسندید؟ (خیلی ها فکر می کنند که این خرافات است ولی این عین حدیثی است که در نهج الفصاحه ی پیامبر (ص) آمده است)

ایمان و اعتقاد هم باعث میشه که برای رضای خدا و مراجعه به الگوهای دینی مثل چهارده معصوم (ع) خیلی از مشکلات را حل کنید و به قول معروف با هم بسازند.

/ 0 نظر / 4 بازدید