ما فکر می کنیم که فقط دختر ها احساسات دارند!

به خاطر بی خیالی، بی توجهی دخترها و رد کردن های بی منطق و بی دلیل، به مشکل برخورد می کنند.

خانم های گرامی، خداییش حواستونو جمع کنید!
مطمئن باشید دل شکستن، ناراحت کردن و آسیب روحی زدن گناهی بزرگ است.

همه ی ما در قبال رفتارهای خودمان باید پاسخگو باشیم.

دخترها، خواهرهای گرامی! با شماهام!!!
این که به این راحتی، بدون تحقیق، بررسی و شناخت، به اسم ها و بهانه های مختلف مثل: "استخاره کردیم بد اومد" و ... خواستگارها را رد می کنید، به خدا درست نیست. شما نمی گید آخه جوون مردم چه فکری می کنه؟!، نمی گید فکر می کنه که کمبود یا مشکلی داشته که ردش کرده اید؟!، نمی گید فکر و روحشو آزرده می کنید؟!، مگه شما مسلمون نیستید؟!، مگه احادیث و روایات و نمی خونید؟!، مگه نمی دونید که گفته اند: "اگر از ایمان و اخلاق خواستگار راضی بودید، به او دختر بدهید، مگر نه فساد در جامعه گسترش پیدا می کند" مگه نمی دونید؟!، نمی بینید چقدر جامعه در فساد و تباهی داره غرق میشه؟!، آخه چرا بهانه های اَلَکی می آورید؟!، درسته؟!، خدارو خوش میاد؟!، چرا تحقیق و بررسی نمی کنید؟!، چرا درست تصمیم نمی گیرید؟!،چرا ازدواج و جواب دادن به خواستگار رو سرسری می گیرید؟!، پیامبر (ص) فرموند: " شوخی در مورد ازدواج هم جدی است."، چرا جدی نمی گیرید؟! همین میشه که سن ازدواج بالا میره و این قدر دختر و پسر مجرد می مانند.
چرا به خودتون نمی آیید؟!،
به خدا، همون قدر که شما خانم ها بدتون میاد از روی شکل و قیافه ی شما، شما را انتخاب یا رد کنند، پسرها هم، به همون اندازه  بدشون میاد که از روی ماشین و ثروتشون رد یا قبول بشوند.
خداییش دوست دارید در آینده، کسی برای انتخاب یا رد کردن بچه ی خودتون از این جور ملاک ها استفاده کنه و بعد از این همه رفتن و اومدن، صحبت کردن، صرف وقت و هزینه و ایجاد علاقه، جواب رد بده؟!، اونم بخاطره چی؟!!!، دلایلی که توی قوطی هیچ عطاری پیدا نمیشه!، چرا با احساسات همدیگه، عمر و وقتم همدیگه بازی می کنید؟!!!
همینه دیگه!!!، وقتی ملاک های ازدواج و انتخاب همسر مناسب این جور چیزا باشه، نتیجه ی این جور ازدواج ها هم بهتر از این نمیشه! باید منتظر مشکلات خانوادگی بیشتر، پیامد های بدتر و بچه های طلاقِ بیشتری در اجتماع باشیم.

حالا دیگه تصمیم با خودتان، ببینید برای دل خودتان دارید زندگی می کنید، یا برای رضای دوست

/ 1 نظر / 3 بازدید
م.س

سلام . مقاله خوبیه. ولی منم باید بگم که معیارای من برا ازدواج شخصیت و شعور و اخلاق خوب و تحصیلات... اینا هستش و اصلا وضع مالی طرف مقابل برام مهم نیست. برا همین چند مورد برام پیش اومده که وقتی دیدن اینقد راحت در مورد وضع مالی کنار میام یه جورایی خودشون پشیمون شدن . پس لطفا اینم بگین به آقایون وقتی دختر خانمی داره آسون میگیره وقتی طرفورو قبول داره و وقتی آقا میفهمه که دختر هانم نسبت بهش علاقه داره ! چرا میکشه کنار بدون دلیل. ؟؟؟ بنظر شما اون موقع اون خانم داغون نمیشه. واین رفتار باعث میشه که در مورد بقیه خواستگارا سختگیرانه تر عمل کنه؟؟؟