ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

ایده های شما برای ازدواج آسان
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٩:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/۱٧
 

در این قسمت می توانید راه حل هایی که برای ازدواج آسان به نظرتان می رسد را با مزایا و معایبش در قسمت نظرات ذکر کنید.


ایده های شما برای ازدواج آسان:

یکی از کارهایی که میشه کرد.

آهای! اونایی که می تونید و بیشتر از خرجِتون، بَرج دارید، شما ها چرا کمک نمی کنید؟!

درسته که باید برای اباعبدالله روضه خونی برپا کرد، ولی خداییش این ناهار و شام هایی که به خلق الله می دید، آیا واقعا گره از کارشون باز می کنه؟!، آیا واقعاً مشکلات اقتصادی ما را حل می کنه؟!، من نمی گم که روضه خونی نکنید یا این که شام و ناهار ندید، ولی خداییش اگه یه حساب سرانگشتی بکنید، می فهمید که اگه یکم این پول هایی که برای سیر کردن یه سری افرادی که همشون دارند که بخورند و دستشون به دهنشون می رسه، این هزینه ها را برای ازدواج جوون های خودتون و مردم دیگه هزینه می کردید، آیا الآن اینقدر مشکلات اجتماعی، روابط نادرست بین دختر و پسرها، ازدواج نکردن ها بخاطر نداشتن خانه یا جهزیه و به فساد افتادن ها در اجتماع ما اینقدر زیاد بود؟!!!
آخه درسته؟!!!، من که فکر نمی کنم اون اباعبداللهی که شما دارید براش روضه می گیرید و به خلق الله شما و ناهار میدید، راضی باشه که اینقدر سرمایه را در جایی صرف کنید که هیچ نتیجه ای نداشته باشه؛ تازه با این روش و کارهاتون جوون ها رو از اسلام و دین گریزان می کنید. می دونید چرا؟!!!، چون می گند، این چه دینیه که ثروتمندانش پول دارند برای شام و ناهار دادن به مردم هزینه کنند ولی برای ما جوونایی که داریم زیر بار فشار مشکلات جنسی، حجمه ی تهاجمات فرهنگی و... له می شیم، هیچ کاری نمی کنند، اصلاً عین خیالشونم نیست؟!!!
تازَشَم!، متاسفانه آقایوونمونم هم روی منبر اصلاً چیزی در این موارد ذکر نمی کنند، اصلاً نمی گند: آهای مردم!، دارید به کجا می رید؟!، دارید با خودتون و بچه هاتون چکار می کنید؟!، چرا اینقدر بی توجهی؟!، چرا اینقدر بی خیالی؟!، آخه مگه نمی بینید جووناتون رو دارند با ماهواره و اینترنت از دین و خدا و اسلام گریزان می کنند؟!، مگه نمی بینید؟!، اینها جوونای خودتونند که به ازدواج و داشتن یه رفیق واقعی احتیاج دارند؛ پس چرا کسی به دادشون نمی رسه؟!؛
فکر می کنم اصلاً این پدر و مادرها و مسئولین و آخوندها و حتی رهبر مملکت به فکر ما نیستند. خداییش اگه بودند، پس چرا تا حالا ندیدیم کسی یه سخنرانی یا حرف کوبنده بزنه که: "بابا، به داد ِ بچه های خودتون و جوونای مملکت برسید؟!، چرا کسی نمیاد بگه که آهای متمولین و ثروتمندانی که پولتون از پارو بالا میره!، آهای اونایی که ماشین های چند ده میلیونی سوار هستید و اصلاً خیالتون نیست که جوون های مملکت دارند از دست می رند! ؟!، چرا کسی به داد ماها نمی رسه؟!، چرا کسی نمیاد بگه که کسی که الآن ازدواج نکنه داره گناه کبیره می کنه؟!، چرا نمیاند یه فتوای محکم و کوبنده برای کمک به جوونا و حمایتشون توسط ثروتمندان و کسایی که کاری از دستشون برمیاد بدهند؟!، از اون مدلی که برای توتون و تنباکو دادند."خوب همین می شه که بچه ها از دین گریزان میشند، بعدشم میاند تو خیابون و به نظام و رهبرشون بد می گند!
اگه می خوایم که رشد کنیم، باید به این چیزهایی که به ظاهر پیش پا افتاده و غیر مهم و غیر ضروری به نظر می رسند، توجه کنیم.

آخه چقدر تو این عزاداری ها فقط تکرار چند تا جمله رو می کنید، آخه مردم که با این جملات راهنمایی نمی شوند، خداییش این همه جمعیت میاند پای این منبرها، ولی دریغ از یک کلمه که مردمو متحول کنه، مردمو راهنمایی و بیدار کنه، انگار که خودشونم خوابند! من نمی گم که روضه نخونید، ولی این همه مردم میاند روضه، کدوم از این آقاییون اومدند بگند که به داد جوونا برسید؟!، کدوم اومدند بگند برای مشکلات جوونا و اجتماع راه حل بدهند؟!، آخه درسته؟ خوب همین میشه که مملکت پیشرفت نمی کنه!، خداییش این جمعیت عظیم در عزاداری امام حسین (ع) میاند، ولی چرا نباید حرفایی زده بشه که مشکلات اجتماع رو حل کنه؟!، به خدا خود امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) هم دارند از کارهای شما زجر می کشند.
چرا تو یه مملکت اسلامی باید اینقدر مسئله ای به این سادگی و پیش پا افتادگی، بزرگ و غول بشه؟!، آخه خداییش یعنی ما مسائل مهم تری از مسئله ی غریزه ی پست جنسی نداریم که باید حل بشه؟!، چرا اینقدر باید جوونا وقت و عمرشونو تو فکر ازدواج صرف کنند و وقتی نتونند با این فرهنگ و رسومات غلطی که درست کرده ایم، بروند سراغ روابط نادرست، دوستی های خیابونی و خیابون گردی؟!، به خدا این جوونا سرمایه های مملکتند که به خاطر این عدم توجه ماها دارند نابود می شند، به فساد، اعتیاد، گناه و اشتباه میافتند و وقت و عمرشنو تلف می کنند. اگه یکم فکر کنید، می بینید که کمک به تسهیل ازدواج به نفع همه است. رشد اجتماع در تمام جوانب را شامل می شود. چرا؟!، چون با ازدواج صحیح، جوون هدفمند میشه، برای آرامش همسرش تلاش می کنه، کار می کنه، حالا اگه مردم و اجتماع هم کمک بکنند ببین چقدر لذت بخش و شیرین تر میشه!، اون وقت فکر می کنید، جوونی که برای رشد و پیشرفت زندگی خودش تلاش کرده و قدم به قدم، با همسرش برای پایه ریزی و بنیان گذاری یه زنگی لذت بخش و شیرین اقدام کرده، دیگه حاضره به این راحتی با دستای خودش خرابش کنه و دنبال هوسرانی، طلاق و... بره؟!، نه به خدا!
آخه چقدر کارها رو گردن دولت بندازیم، بابا! مگه دولت کیه؟!، دولت از همین مردم درست شده! تا ماها با هم متحد نشیم و برای خدا، در جهت رشد و موفقیت بچه های خودمون حرکتی نکنیم، کسی برای ما کاری نمیکنه! اگه غیر از اینه! بگید تا من روشن بشم.

شاید بگید که: " آخِی!، بیچاره! ازبس تحت فشار جنسی هست، داره این طوری حرف میزنه و دردودل می کنه!، یِکَم که بگذره خوب میشه، آروم میشه، میفهمه جایی خبری نیست"، بابا به خدا هست!، اگه جایی خبری نبود، اینقدر برای انحراف و تغییر فرهنگ ما فیلم و سریال و شبکه های ماهواره ای سایت های اینترنتی درست نمی کردند، اینقدر تو این زمینه ها سرمایه گذاری نمی کرند، مگه این چیزا رو نمی بینید؟!، اگه دیگه چطوری باید گفت که باورتون بشه؟!، ولی خداییش، با بی خیالی و بی تفاوتی حل میشه؟!، با بی توجهی و فقط به فکر خود و جمع کردن بیشتر ثروت و مال برای خودتون، مشکلات ما حل میشه؟!، آخه این مال و ثروت رو برای کجا می خواهید؟!، برای ورثه؟!، برای بچه هایی که سَرِش بیافتند به جون هم و بالا بکشند و یه آبم روش؟!، فکر می کنید خدا و اهل بیت (ع) رو خوش میاد بعضی ها اینقدر تو ناز ونعمت باشند و بعضی برای نون شبشون مهتاج. آخه چرا به هم کمک نمی کنید.

وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ أَنفِقُوا مِمَّا رَزَقَکُمْ اللَّهُ قَالَ الَّذِینَ کَفَرُوا لِلَّذِینَ آمَنُوا أَنُطْعِمُ مَن لَّوْ یَشَاء اللَّهُ أَطْعَمَهُ إِنْ أَنتُمْ إِلَّا فِی ضَلَالٍ مُّبِینٍ - و هنگامى که به آنان گفته شود: «از آنچه خدا به شما روزى کرده انفاق کنید!»، کافران به مؤمنان مى‏گویند: «آیا ما کسى را اطعام کنیم که اگر خدا مى‏خواست او را اطعام مى‏کرد؟! (پس خدا خواسته است او گرسنه باشد)، شما فقط در گمراهى آشکارید»! (47، یس)

من نمی گم که بهشون پول بدید، فقط برای کار کردن، تهیه ی خانه، وسایل منزل و ... کمکشون کنید. تور بافی رو بهشون یاد بدید، حمایتشون کنید. بخدا اگه جوونا بدونند می تونند با حمایت شما ازدواج کنند، اطرافیان و مردم کمکشون می کنند، با تمام وجود برای ازدواج، رشد مادی و معنوی تلاش می کنند. خودتون که می دونید. خودتون که می دونید نیروی عشق و علاقه چه احساس عظیمیه، خودتون که می دونید که اگه دو نفر به هم علاقه داشته باشند و برای هم و آرامش هم تلاش کنند، باهم برای تهیه ی خانه و شغل و درآمدشون کار کنند، چقدر زندگیشون لذتبخش و هدفمند میشه. چقدر سبب خیر میشید، چقدر باعث رشد و شادی آنها می شید، آیا عبادت و خدمتی از این بالاتر وجود داره؟!، با این کار، هم باعث ازدواج جوانان می شید، هم از گناه و اشاعه ی فساد جلوگیری می کنید، هم از اتلاف عمر و وقت سرمایه های مملکت جلوگیری کرده اید، هم در جهت رشد و توسعه ی اقتصادی گام برداشته اید، هم برای شناخت اسلام واقعی قدم برداشته اید، هم مانعی بزرگ بر سر راه تهاجمات فرهنگی شده اید – چون دیگر زندگی جوانان، هدفند شده است و برای وقت و عمر خود برنامه ریزی کرده اند، دیگه بیکار نیستند که خیالشون به جاهای باطل و عملشون به کارهای بیهوده منتهی بشه.- و از همه مهم تر این که خدا و چهارده معصوم (ع) رو از دست خودتون راضی کرده اید. حالا دیگه تصمیم با خودتونه.

ببینید!، من نمی گم بهشون پول بدید، من میگم اونایی که کارآفرینی کرده اند، به جوونا راهنمایی کنند، براشون کلاس های آموزشی بذارند، تجربیاتشون رو در اختیارشون بذارند، بهشون کار بدهند. انبوه سازان و تولید کنندگان مصالح ساختمانی با قیمت هایی بسیار کم برای ساخت ساختمان ها اقدام کنند، اون هایی که شرکت و کارخانه های تولیدی دارند، کارخانه ی تولید سرامیک، سرامیک هاشو با قیمت های شکسته شده و به قیمت تولید برای ساخت خانه های جوانان بده، تولید کننده ی لوازم منزل همین طور و هر کسی که دستش میرسه. اگه همه با هم متحد بشیم، یکم برای خدا کار کنیم و از سودمون یکم بزنیم، مطمئن باشید که به راحتیِ هرچه تمام می توان مشکل ازدواج رو رشه کن کرد. فقط باید یکم از خودمون و تمایلات مادیمون بگذریم و از این دنیا دل بکنیم. این همان جهاد اکبر و مبارزه با نفس است.

ببین دنیا چقدر بی وفاست که گفته اند:

بی خبر از همدگر آسوده خوابیدن چه سود    بر مزار مردگان خویش نالیدن چه سود
زنده را باید به فریادش رسید                       ورنه بر سنگ مزارش آب پاشیدن چه سود
زنده را تا زنده است قدرش بدان                  ورنه بر روی مزارش کوزه گل چیدن چه سود
زنده را در زندگی دستش بگیر                    ورنه مشکی از برای مرده پوشیدن چه سود
با محبت دست پیران را ببوس                     ورنه بر روی مزارش تاج گل چیدن چه سود
یک شبی با زنده ای غمخوار باش                ورنه بر روی مزارش زار نالیدن چه سود
تا زمانی زنده ایم ، بیگانه ایم                      در عزاها روی بوسیدن چه سود
گر توانی زنده ای را شاد کن                       در عزا عطر و گلاب ناب پاشیدن چه سود
از برای سالمندان یک گل خوشبو ببر            تاج گلها در کنار همدگر چیدن چه سود
گر نرفتی خانه اش تا زنده بود                     خانه صاحب عزا شبها خوابیدن چه سود
گر نپرسی حال من تا زنده ام                      گریه و زاری و نالیدن چه سود
سالها عید آمد و رفت و نکردی یاد من           جای خالی مرا در خانه ام دیدن چه سود
گر نکردی یاد من تا زنده ام                         سنگ مرمر روی قبر من چیدن چه سود

می تونیم خانه های کوچک 50 متری و کمتر را با هم و همکاری تمام تولید کنندگان بسازیم. مصالح رو هم تولید کنندگان کمک کنند، و در اختیار جوانان قرار بدیم، راه های کسب و کار، رشد، درآمد و موفقیت رو بهشون یاد بدیم، بهشون کمک کنیم خانه های خودشون رو با زحمت خودشون بسازند، تلاش کنند، راه و رسم زندگی کردن و مبارزه با مشکلات را به آنها آموزش بدیم، بعد هم وقتی تونستند کسب و کار خودشونو راه اندازی کنند، آن خانه را از آنها میگیریم و به زوج جوان دیگری می دهیم.
بخدا با این روش مطمئن باشید که می توانیم رشد اقتصادی و موفقیت مملکت را تضمین کرد، چرا که سرمایه های مملکت، که جوان ها، وقت و انرژی آنهاست، در مسیر صحیح جهت دهی می شود و باعث رشد، زایایی و پیشرفت مملکت خواهد شد، که این یعنی رشد اقتصادی. تا وقتی که کارها را به دست دولت می سپاریم و از دولت طلبکاریم، وضعیت همین خواهد بود و بلکه بدتر هم خواهد شد. حال دیگر خود باید بررسی کنیم.
به خدا جوونا به یه خونه ی 50 متری یا کمتر ها راضی هستند.

تا کی باید برای گرفتن مدرک ها و خوندن مطالبی که در زندگی واقعی هیچ ارزش و کاربردی نداره وقت، عمر و جوونیمون را تلف کنیم؟!، آخه خداییش اگه قرار بود این مدرک ها باعث موفقیت و رشد ما بشه، الآن اینقدر مشکلات فرهنگی، اقتصادی، خانوادگی و ... نداشتیم. باید بپذیریم که راهمان اشتباه است، تا بتوانیم برای اصلاح خودمان قدم برداریم، ولی متاسفانه فکر می کنیم که با این روش می توان به آرامش رسید، حال آنکه همه خوب می دانیم که تازه بیشتر داریم آرامش و لذت بردن از زندگی را از خودمان می گیریم.

آهای اونایی که قلبتون برای ایران و ایرانی می تپه!، اگه واقعا حرفتون حرفه و مرد عمل هستید، این گوی و این هم میدان، باید با هم در جهت رشد و آبادانی مملکت و خدمت به خلق که بهترین عبادت است گام برداریم.
====================================================

====================================================