ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

اولویت های مطالعه ی وبلاگ
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۳۱
 

برای استفاده بهتر از مطالب وبلاگ و توجه به اولویت بندی های مطالعه این پست را بخونید.


با توجه به این که در هر مرحله ای از ازدواج که هستید، قسمتی از اطلاعات می تواند مفید باشد، فکر می کنم عنوان های پست ها تا حدی معرفی کننده ی مطالب آنها باشند. ولی به هر حال اگر می خواهید به ترتیب اولویت پیش بروید، همان سوالات خواستگاری، سوالات تحقیق و بخش خودشناسی در درجه ی اولویت اول هستند.
در صورتی که سوال دیگری هست، بفرمایید، در حد توان پاسخگو خواهم بود.
===============
مطالبی که در بخش خودشناسی آمده اند برگرفته از یک مجموعه کتاب تحت عنوان "بهتر از آینه و شمعدان" هست.
فکر می کنم اگر سوالات را با دقت، تحلیل و تفکر پاسخ بدهید واقعاً مفید و تأثیرگذار باشند. البته مسلماً کافی نیستند ولی در حد خودش می تواند شناخت بهتری نسبت به خودتان و انتظارهایی که از همسرتان دارید را بدست آورید.
خیلی از افراد اصلا در همین حد هم اقدام نمی کنند . بقیه را به خدا بسپارید.
===========
مطمئن باشید که ما نمی توانیم به راحتی و با مطالعه ی چند کتاب به خودشناسی برسیم ولی بهترین وسیله برای شناخت تفکر و تأمل در خود و افکار، اعمال و احساساتمان است. البته اگر این افکار، رفتار و احساسات را روی کاغذ بنویسید و در موردش تأمل داشته باشید و در جهت اصلاح و ارتقاء خود بکوشید می توانید از خود یک فرد ایده آل بسازید.
انتظار نداشته باشید که قبل از ازدواج، خودتان را کامل بشناسید؛ انسان با ازدواج کامل می شود پس مراقب شیطان باشید که به بهانه ی شناخت و تکامل خود، قبل از ازدواج مانع این نشود که ازدواج و موقعیت های خوب را نادیده بگیرید. فقط باید تا جایی که می توانیم تلاش خودمان را بکنیم و نتیجه را به خدا واگذار کنیم. در این مورد هم استفاده از بخش "دعا و طلب خیر از خداوند" خیلی کمک کننده است.
==============
مطمئن باشید که همه ی ما مشکلات و کمبودهایی داریم و انسان کامل وجود ندارد. آن چیزی که می تواند در انتخاب درست و زندگی راحت به ما کمک کند، این است که: تلاش کنیم که خودمان را در تمام مراحل زندگی ارتقاء بدهیم و نقاط ضعف خودمان را اصلاح کنیم. خیلی مهم است که تأکید و تعصب روی رفتار خودمان نداشته باشیم. اگر کسی تأکید و تعصب روی افکار و اعمال خود داشته باشد هرگز اصلاح نخواهد شد.

"کسی که خواب هست را می توان بیدار کرد؛ ولی کسی که خودش را به خواب می زند، هرگز"
در این مورد می توانید برای شناخت و تشخیص این که طرف مقابل شما این خصوصیت را دارد یا نه از بخش "تحقیق و سوالات خواستگاری" استفاده کنید.

آن چیزی که در نهایت مهم است، طلب خیر کردن از خداوند و دعا و نماز است.
امیدوارم موفق باشید
التماس دعا