ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

با این اوضاع خیلی هم به زندگی مشترک امیدوار نباش!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٥
 

اگه به این امید هستی که کسی پیدا بشه و تمام مشکلاتت با ازدواج باهاش حل بشه خیلی هم نباید امیدوار باشی.
باید اول ...


باید اول از خودت شروع کنی. کارهایی که وظیفه ی خود توست را هیچ کسی نمی تواند انجام دهد، حتی همسرت. باید خودت را برای زندگی مشترک آماده کنی و قبل از ازدواج این مهارت ها را تمرین کنی اگر این مهارت ها را نداشته باشیم هر ازدواجی میتونه منجر به طلاق بشه. البته لازم هم نیست که حتماً متخصص و ماهر شوی و بعد اقدام به ازدواج کنی. چیزی که مهم است، اینه که حتماً باورها و طرز تفکراتت قبل از ازدواج اصلاح بشه. ولی اجرایی کردن این طرز تفکرات را می توانی با همسرت تمرین کنی. فقط باید حتماً با تمام وجود به این طرز تفکرات صحیح ایمان داشته باشی. همین!

زندگی مشترک گذشت می خواهد. ببین شهامت عذرخواهی کردن و قبول اشتباهاتت را داری؟، آیا می تونی از اشتباهات طرف مقابل بگذری و کینه ازش به دل نگیری. اصلاً کلاً اشتباهاتشو فراموش کنی؟
همه ی ما آدمیم و کامل نیستیم. اطلاعاتمونم اونقدرا نیست که بتونیم باهاش همیشه راه درست را انتخاب کنیم و اشتباهی ازَمون سر نزنه. باید اینو بپذیری.

خودت بگرد و ببین چه چیزهایی باعث بروز مشکل در زندگی ها شده، دنبال باش که افکارت را در این زمینه ها اصلاح کنی.

ممکنه دو نفر به یک موضوع خاص فکر کنند و هر کدام برداشت هایی جداگانه داشته باشند و هر دو هم درست ببینند و حق داشته باشند. مهم آن است که بتوانیم با هم کنار بیاییم و تعصب بیجا در مورد موضوع خاصی نداشته باشیم گه بگیم: "نه! فقط حرف من درسته!" و اگر اختلافی پیش اومد و هر دو نفر هم اصرار داشتند که برداشت من درست است، مرجعی خاص مشخص کنیم که به کمک آن بتوانیم اختلاف را حل کنیم و یک راه درست را انتخاب کنیم و چه مرجع و منبعی برای رفع اختلافات و شناخت درست از غلط بهتر از اسلام و دستورات آن است؟!

باید این دید را داشته باشیم که: "کمی من کنار می آیم و کمی تو". البته نباید خط کش گذاشت و گفت که: "ببین این دفه من کوتاه اومدم، دفه ی دیگه نوبت تو هست". زندگی را نباید با قوانین مادی و محاسباتی دید. باید با احساسات و محبت دید و ازش لذت برد.