ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

روش اشتباه
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٢
 

می دانید چیه؟!، افراد طرفدار ازدواج آسان خسته و ناامید نیستند، روش آنها اشتباه است و همین باعث می شود که تازه تشنه تر بشوند و مشکلات بیشتری پیدا کنند و در نتیجه ناامید شوند.


و چون نتوانسته اند از طریق صحیح نیازهای طبیعی خود را برطرف کنند، با روش های دیگری مثل دوستیابی از طریق اینترنت، facebook و ... به دنبال راه حل هستند، که این خود مثل برطرف کردن تشنگی با آب دریاست و باعث بروز مشکلات عاطفی و ... می شود؛ علت آن هم این است که افراد در این نوع روابط فقط به پوسته ی رفاقت توجه می کنند و به باطن فرد و خصوصیات او توجه ندارند، و اگر بدانیم که بهترین دوست آدم، همسرشه و فقط با اون می تونه خیلی خیلی صمیمی بشه و تمام رازهای دلشو بهش بگه، دیگه راحت گنجینه ی اسرار دلشو پیش این و اون باز نمی کنه و به راحتی با هر کسی دردودل نمی کنه و با توجه به خصوصیات یک دوست واقعی و همسر واقعی که در قسمت "خصوصیات همسر شایسته" آمده است، بهترین دوست (همسر) را برای خودش انتخاب می کنه و این خود دلیلی برای رشد، کمال و پیشرفت او خواهد شد. ( خواهش می کنم کتاب " آیا تو آن گمگشته ام هستی از بابارا دی آنجلیس " را در این مورد حتما بخوانید.)
ببینید!، دوست خیلی مهمه، برای همینه که خدا در قرآن گفته است که:
" 27)وَیَوْمَ یَعَضُّ الظَّالِمُ عَلَى یَدَیْهِ یَقُولُ یَا لَیْتَنِی اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبِیلًا - و (به خاطر آور) روزى را که ستمکار دست خود را (از شدّت حسرت) به دندان مى‏گزد و مى‏گوید: «اى کاش با رسول (خدا) راهى برگزیده بودم!

28)یَا وَیْلَتَى لَیْتَنِی لَمْ أَتَّخِذْ فُلَانًا خَلِیلًا - اى واى بر من، کاش فلان (شخص گمراه) را دوست خود انتخاب نکرده بودم!

29)لَقَدْ أَضَلَّنِی عَنِ الذِّکْرِ بَعْدَ إِذْ جَاءَنِی وَکَانَ الشَّیْطَانُ لِلْإِنسَانِ خَذُولًا - او مرا از یادآورى (حق) گمراه ساخت بعد از آنکه (یاد حق) به سراغ من آمده بود!» و شیطان همیشه خوارکنند* انسان بوده است!
می دانید چرا این حرف ها و تلاش ها برای ازدواج آسان بی نتیجه مانده اند؟!، چون ما از خود گذشتگی نمی کنیم، فقط برای دیگران فتوا می دهیم و وقتی نوبت به خودمان می رسد، استثناء قائل می شویم، همین می شود که همه استثناء می شوند و دستور خدا که برای سعادت و آرامش ماست رها می شود و به دنبال دل خود می رویم. دلیل دیگرش هم این جهل ما به راه های صحیح است و می دانید که این جهل ماست که ما را زمین می زند، باعث ترس ما می شود. " دشمن مردم جهل آنهاست." نه دیگران و رسوم.
دلیل دیگرش هم تنبلی و راحت طلبی ما انسان هاست. شاید در ظاهر و ابتدا، دوست یابی اینترنتی و روابط نادرست در خیابان ساده و لذت بخش باشد، ولی آیا شما تا به حال نتیجه ای مفید و آرامش بخش برای مراحل بعدی این نوع روابط دیده اید؟! چند درصد از این نوع روابط به ازدواج هایی سالم و پایدار منجر شده است؟!، اگر ما آرامش دائم و لذتبخش می خواهیم باید بهای آن را بپردازیم، و بهای آن هم همین مطالعات و بالابردن اطلاعات و مبارزه با سنت های غلط است. حال دیگر تصمیم با خود شما...
باید بدانیم که تا وقتی که ما کاری انجام ندهیم، و به دنبال راه و روش درست نباشیم، خداوند هم به ما کمک نخواهد کرد، و نتیجه ای که به دست می آید را نباید به اسم سرنوشت و خواست خداوند بگذاریم، آنچه از بدی ها به ما می رسد، از جانب خود ما و افکار نادرست خود ماست. باید این آیه را بدانیم و عمل کنیم که :
"إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ
(امّا) خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتى) را تغییر نمى‏دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند!

درسته که این کار واقعاً مشکله، ولی اگه ما اقدام کنیم، حتما قطره قطره به دریا می رسیم، کاری شبیه به کاری کهfacebook  کرد. ما هم می توانیم. فقط باید تلاش کنیم.

90/10/24    10:00AM