ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

چرا دختر دنبال همسر خوب نگرده و همش منتظر باشه؟!!!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٠
 

آخه چرا اشتباه فکر می کنید!!!
همون طوری که پسرا و خانوادشون دنبال دختر خوب هستند و از دوست، فامیل، آشنا و حتی توی اجتماع اگه مورد مناسبی ببینند می روند با خانوادش صحبت می کنند برای خواستگاری، چرا دخترها و خانوادشون این کارو نکنند؟!!!
آقایون برای شما هم نکات خوبی اینجا وجود داره.


همون طوری که پسر میگه من زن می خوام یا نه!، اصلاً نمی گه و با قبول کردن حرف اطرافیان تأییدشون می کنه، چرا خانواده ی دختر این کارو نکنند؟!!! نمی فهمم!!! آخه مشکل چیه؟
ارزش دختر کم میشه؟! آبروش میره؟، خجالت می کشید؟، پس فردا پسره پر رو میشه؟!!!، شاید پسر یا خانوادش بگه نه و رد کنه؟ بگید مشکل چیه تا دنبال راه حل باشیم.
خواهرای گرامی، ببینید!، حیا دو گونه است که یکیش حیای بجاست و یکیش حیای احمقانه ای که می تونه حتی منجر به گناه و انحراف بشه. حالا اگه روتون نمیشه مستقیم بگید، حداقل به کسی که واسطه هست و مورد اعتماد که می تونید بگید که!، لااقل وقتی بحث خواستگار میشه طوری خودتونو نشون بدید که همه بفهمند که دوست دارید هرچه زودتر ازدواج کنید و تکلیف زندگی آیندتون معلوم بشه. این که چیز بدی نیست!!!
جای خیلی تعجب و حتی تأسف داره که ما کارهای حلال را با حیای نابجا انجام نمی دهیم و حاضریم کارهای حرام را انجام بدیم یا حتی بدتر از اون، بهش افتخار هم بکنیم.
حالا دیگه تصمیم با خودتون که کار درستی که به ظاهر بی ادبی است را انجام بدید و احتمال ارتکاب گناه و انحراف خودتونو بالا ببرید یا این که جسارت بجا به خرج بدید و تکلیف خودتونو هرچه زودتر روشن کنید.

لازم نیست که برای پیدا کردن خواستگار آدم خودشو خوشگل کنه یا با آرایش بیرون بره که! باید درست رفتار کرد و باید رفتار درست را انتخاب کرد و انجام داد. یکم فکر کنید و دنبال راه حل مناسب و صحیح باشید. لازم نیست که اگه از کسی خوشتون اومد برید مستقیم بهش بگید که! حتی لازم نیست که خانواده ی خودتون بره بگه.
پس این همه ی واسطه و آدم مورد اعتماد برای چیه؟!!! ازشون کمک بخواهید شما را به خانواده ی پسر معرفی کنند و حتی پیگیری کنند تا به نتیجه برسید.
حالا شایدم طرف از شما خوشش نیومد، شاید رد کرد، شاید اصلاً خصوصیاتش با شما هماهنگ نبود!، مشکلی که نیست. چیزی که هست پسر خوب! فقط باید دنبال باشید و بگردید و تلاش کنید. بسپارید به خدا و خودتون بی خیال نشینید. تازشم! مگه این همه پسرا می روند خواستگاری و جواب رد می شنوند، مشکلی ایجاد میشه؟!، می روند دنبال یکی دیگه.
فقط باید باور داشته باشید که هرچی پیش میاد خواست خداست و خدا هم که از مادر به ما مهربان تر. بهش اعتماد کنید آرومتون می کنه:) مطمئن باشید که بهترین نتیجه ها را خواهید گرفت حتی اگه به ظاهر تلخ و ناخوشایند باشه. فقط باید تلاش خودمونو بکنیم.

چرا ماها این امر برامون مشتبه شده که باید از خدا بخواهیم و خودمون کاری نکنیم. بگیم: "اگه خدا بخواد، همه چیز درست میشه!"

آخه عزیز من!، بزرگوار!، این که درست نیست که غربی ها و افراد غیر مسلمان و شیعه تلاش کنند و نتیجه بگیرند ولی نوبت به ما که می رسه، کلاه شرعی و توجیه برای خودمون جور می کنیم و درست همون جایی که باید به بهترین نحو تلاشمونو بکنیم، هیچ کاری نمی کنیم و همه چیز رو میذاریم به امید خدا!

بعدشم وقتی همه چیز خراب شد میندازیم تقصیر خدا!؛ اصلاً این با عدالت خدا جور در میاد که بیاد بین مایی که اصلاً هیچ کاری نمی کنیم و کسی که تمام تلاشش رو می کنه فرقی نذاره و به هردوتای ما یه نتیجه بده؟!!!

بابا! درسته که ما معصوم نیستیم تا خدا با وحی یا مستقیم باهامون حرف بزنه! ولی چشم و داده، چاه رو هم داده. باید فکر کرد! باید بررسی کرد! تلاش کرد و آخرش گذاشت به امید خدا نه این که ...!

یکم چشمامونو باز کنیم و دیوارهای افکار و آداب و رسوم غلطی که باهاش خودمونو، آینده و پیشرفتمونو محدود کردیم را ببینیم و بشکنیمش.