ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

کبک و برف
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٢:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٥
 

می دونید چرا مشکلات ما نه تنها حل نمیشه بلکه بیشترم میشه؟!!!

اکثر ما آدما برای این که از ناراحتی های خودمون فرار کنیم بجای این که دنبال راه حل باشیم، سعی می کنیم حواس خودمونو از ناراحتی ها و مشکلاتمون پرت کنیم.
ممکنه بگید: "نه!، اصلاً این طوری که داری میگی نیست!"


ولی یکم بهش فکر کنید. به کارایی که در طول روز دارید انجام میدید، اهدافی که برای خودتون تعریف می کنید، سرگرمی هایی که برای خودتون انتخاب کرده اید و ...؛ نه! خداییش یه نگاهی بهشون بندازید.

از خودتون بپرسید واقعاً من اینجا چکار می کنم؟، هدف من از اومدن توی این دنیا چی بوده؟، آیا واقعاً این اهدافی که انتخاب کردم، این کارهایی که دارم می کنم، همه و همه اون چیزی هست که خدا بخواد؟، آیا واقعاً خدا از دست من راضیه؟، آیا اصلاً خودم از دست خودم با این کارهایی که دارم انجام میدم راضی هستم یا نه؟!

اون وقته که متوجه میشید که: "ای بابا!، انگاری دارم راه رو اشتباهی میرم"
راستش این انتخاب اشتباه مسیر می تونه واقعاً غیر عمدی و از روی غفلت باشه. می خوام بگم که ممکنه اونقدر عادی و طبیعی به نظر بیاد که مدت خیلی طولانی ای هم اصلاً باورتون نشه و متوجه نشید که دارید اشتباه میرید یا اصلاً بهش فکر نکنید.

میخوام چی بگم؟!
آدما برای این که نخواهند سختی دنبال راه حل گشتن برای مشکلات رو متحمل بشوند، ناخودآگاه با انجام کاری دیگر که براشون جذابم هست، حواس خودشونو از اون مشکل و ناراحتی و علت اصلی پرت می کنند و متوجه موضوع دیگری می کنند. این طوری کمتر ناراحت می شوند، کمتر غصه می خورند و راحت تر به زندگیشون ادامه می دهند، ولی همیشه توی مسیر زندگی نمی دونند که چی میشه که یه دفه احساس ناراحتی و غم وجودشونو فرا می گیره و هرچقدر هم دنبال راه حل و علت مشکل می گردند، علت خاصی براش پیدا نمی کنند چون خیلی وقت از اون زمانی که فکر خودشونو از مشکل اصلی منحرف کرده اند گذشته و اصلاً احساس می کنند که دیگه اون مورد، مشکل نیست و وجود نداره.
همین میشه که  افراد احساس ناراحتی می کنند، احساس افسردگی، تنهایی و درک نشدن از جانب اطرافیان می کنند ولی علت اصلی بی توجهی نسبت به حل مشکلات قبلی است.

بذارید یکم واضح تر صحبت کنم
مثلاً در مورد ازدواج:
اکثر ما آدما دلمون میخواد که توی سن های پایین ازدواج کنیم، که خوب این کاملاً طبیعی و ذاتیه انسان است. ولی مشکل از اون جایی شروع میشه که به دلیل مشکلات مالی، سربازی، تحصیل و ... مجبور میشیم این کارو به تعویق بندازیم. برای اون هم دلیل میاریم که: "بدون پول که نمیشه ازدواج کرد!" یا " باید حتماً کار داشته باشم!" یا " باید به این سطح از تحصیلات رسیده باشم" یا " من فقط با کسی ازدواج می کنم که این خصوصیات رو داشته باشه ولاغیر" یا "بذار حالا برم سر کار، مستقل بشم، بعداً می ذارم خواستگار برام بیاد"
خوب مشکلش چیه؟!
مشکل اینه که احساس نیاز به ایجاد ارتباط با یک دوست، احساس نیاز به صحبت کردن با کسی را در ذهن داریم ولی امکان برآورده کردنش وجود نداره برای همین هم سر خودمونو با انواع بهانه های مختلف و روش های متفاوت پرت می کنیم و در عمل هیچ تلاشی برای ازدواج کردن، چه برای خواستگار پیدا کردن، یا خواستگاری رفتن، نمی کنیم. ماشاءالله مشکلات خانواده ها هم که کم نیست، پدر و مادرها اونقدر سرشون گرم زندگی کردن و تأمین زندگی به ظاهر مناسب برای فرزندانشون هست که دنبال بهانه می گردند انجام چنین کارهایی رو به تعویق بندازند.

حالا یه نگاهی به خودتون بندازید ببینید که این مطلب در مورد شما هم مصداق داره یا نه؟
آدم تا یه زمانی انرژی و شادابی داره، هر کاری باید در زمان مخصوص خودش انجام بشه. درسته که اجتماع و فرهنگ و دولت، ما رو مجبور به انجام بعضی کارها می کنند ولی ما انسان هستیم و مختار؛ می تونیم خودمون مسیر زندگی خودمون رو انتخاب کنیم.

تا خود آدم برای خودش کاری نکنه، کسی براش کاری انجام نمیده.
پس دنبال راه حل باشید و بجای فرار از مشکل و پرت کردن حواس خودتون، دقیقاً مشخص کنید دنبال چه کسی با چه خصوصیات و ملاک هایی هستید و از همین امروز برای بدست آوردنش کاری انجام بدید.

مطمئن باشید می تونید جذبش کنید، فقط باید سه تا کار انجام بدید:
1- مدام بهش فکر کنید، البته نه فکر کردنی که آرامش و تمرکزتونو بگیره. منظورم اینه که هر روز چند دقیقه ای را بهش فکر کنید و گمان کنید که بهش رسیدید و از بودن باهاش لذت ببرید؛ این باعث میشه احساس خوبی پیدا کنید و این احساس خوب برای انجام کارهایی در راستای رسیدن به هدفتون به شما انرژی و امید میده.
2- برای رسیدن بهش اقدامی بکنید. تا وقتی منتظر دیگران هستید که کاری برای شما انجام بدهند، مطمئن باشید اوضاع همین خواهد بود.
3- توی تمام مراحل از این کاری که دارید انجام میدید لذت ببرید.

این روشی که در بالا گفتم برای بدست آوردن هرچیزی جواب میده.

برای درک بیشتر این مطلب به پست " هرچیزی که فکر می کنید می تونید یا نمی تونید، در هر دو حالت حق با شماست. فورد" مراجعه کنید.

موفق باشید:)