ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

بدحجابی ما تقصیر آقایونه!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢
 

در پی پست ارسال شده تحت عنوان: "چقدر خوشگلی ولی ..." ممکنه شما بگید که:
" این بدحجابی ما بیشتر تقصیر آقایونه!
خیلی از خواستگارا از ما میخواند که بی حجاب باشیم یا حتی بعضیها زنگ می زنند و میگند که: ...


"ما دختر امروزی میخواهیم" و منظورشونم همین بیحجابی و تعهد نداشتن به حجاب هست و خوب متأسفانه خیلی ها حاضر نیستند این فرصتها را از دست بدهند پس حجابشون را معامله میکنند.
بهتون قول میدم اگر از خانومهای بدحجاب علت بیحجابیشون را بپرسید بیشتری میگن شوهرم اینو خواسته یا خوب میخوام ازدواج کنم و جوونا اینطوری میخوان!"

بله متأسفانه این درسته که خیلی از افراد همسرشونو اینطوری می خواهند. واقعیته! و حتی ممکنه بعضی از خانومای با حجاب رو دچار مشکل کنه ولی می دونید مشکل این دیدگاه چیه؟! افرادی که می گند "ما دختر و همسر امروزی می خواهیم"، هدفشون از ازدواج، به آرامش رسیدن نیست، بلکه قیافه گرفتن و فخر فروشی به افراد کوچه و بازار برای زیبایی همسرشونه ولی به چه قیمتی؟!!!

به قیمت فروختن زیبایی ها و ارزش های همسرشون، بهم زدن آرامش جوانان مجرد، ترویج عادی بودن بی بندوباری و هزار و یک مشکل دیگه.

به خدا اگه می دونستید که با این دیدگاه و حاضر شدن با این پوشش توی اجتماع چه خانواده هایی از هم پاشیده و چه جوونایی به نکبت گناه و حتی جنون های ناشی از شهوت و عشق های آتشین لحظه ای دچار شده اند دیگه حتی حاضر نبودید به این راحتی حرفشو بزنید.
می دونم که حرفام مسخره به نظر میاد و ممکنه بعضی ها هم بگند که: "بابا طرف، اُمُّلِ!!! اگه با یه زن رابطه داشته باشه این حرفا رو نمیزنه."
ولی اگه یه سری به مرکزهای مشاوره، دادگاه ها، بیمارستان هایی که افراد روانی در آنها بستری هستند بزنید، به راحتی به حرف من می رسید و می بینید که خیلی هم دور از واقعیت نیست.

شما خواهر گرامی که این مطلبو نوشتید!
باید ببینید هدفتون از ازدواج چیه؟، می خواهید به هر قیمتی ازدواج کنید؟ حتی با کسی که دیگران و احساسات اونها براش اهمیتی نداره؟!،
ببینید من خودم مرد هستم و می دونم که کسی که میگه: "می خوام امروزی باشی و وقتی می ریم بیرون به خودت برسی" با این کارش داره به مردای فاسد اجتماع اجازه لذت بردن از زیبایی هایی که مختص به خودش هست رو میده و مطمئناً خودشم می خواد از خانم های دیگران هم همین استفاده رو بکنه. بعید هم نیست که در آینده دختر یا حتی خانمی زیباتر از شما را ببینه و بره سراغ اون و ... دیگه خودتون بقیشو می دونید.
تازه از کجا معلوم که یه نفر دیگه عاشق ظاهر شما نشه و آرامش شما و خانوادتونو بهم نزنه؟!، تازه اینطوری همسرتونم به شما بدبین میشه و ممکنه ... .

ببینید، شما و همسرتون که فقط تنها نیستید، در آینده شما بچه دار میشید، آدم که نباید فقط به فکر زندگی فعلی خودش باشه و بگه: "حالا بذار ازدواج کنم بعداً برای بچه ام و تربیتش یه فکری می کنم"
بچه ی شما پدر و مادرش باید الگوش باشند، اگه زندگینامه ی پروفسور حسابی رو بخونید متوجه میشید که از مهمترین عوامل موفقیت او مادرش بوده.
بخدا این حرف که "عامل موفقیت هر مرد موفقی یک زن موفق بوده" حرف الکی ای نیست. قدر خودتونو بیشتر بدونید.

بیشتر فکر کنید. ببینید می خواهید دین و آخرتتونو به بهای ازدواج با هرکسی –حتی اگه به ظاهر فردی متشخص و موفق باشد- بفروشید یا این که هدفتون توی زندگی و دنیا رسیدن به آرامش و رضای خداست؟!

اگه تمام مطالب نوشته شده توی وبلاگ رو بخونید متوجه میشید که تنها علت انجام دستورات دینی و توجه به مسائل مذهبی که توی قسمت "معیارهای انتخاب همسر مناسب" و بقیه ی مطالب وبلاگ آورده شده، فقط و فقط برای آرامش و لذت بردن در محیط خانواده است. حالا دیگه تصمیم با خودتون.

اگه آدم توکلش به خدا باشه و با خدا معامله کنه مطمئناً ضرر نمی کنه.

با خدا باشو پادشاهی کن

بی خدا باشو هرچه خواهی کن