ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

عمدی این کارو نکردم
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٧:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۳٠
 

می دونید چیه؟!
گاهی وقتا آدم یه جایی میره خواستگاری یا خواستگار براش میاد و بعدشم طرفو رد می کنند.
آدم اولش خیلی ناراحت میشه. فکرش مشغول میشه و پیش خودش میگه: "آخه مگه مشکل چی بود که منو رد کرد؟!، یعنی مشکل از قیافم بود؟!، مشکل از خونوادم بود؟!، از رفتار و حرفام بدش اومد؟!، از مامانو بابام خوشش نیومد؟! و ... هزار و یک سوال دیگه که شاید تا ابد جواب داده نشه.


ولی من می خوام یه چیزی بگم؛ اونم اینه که:
ممکنه طرف یه سری دلیل یا دیدگاه برا خودش داشته باشه. –کاری نداریم که این افکار و دیدگاه ها اشتباه بوده یا نه- ولی بدونید که الزاماً مشکل از طرف شما نبوده که رد شدید، شاید افکار و اعتقادات غلط طرف باعث شده که شما رو رد کنه. شایدم یک سری مشکل وجود داشته که نمی خواسته شما بدونید و ناراحت بشید یا اون سطح از توقعاتی که داشته با برداشتی که از شما بدست آورده یکی نبوده. بدونید که از قصد یا برای خوش گذرونی شما رو رد نکرده. نمی خواسته شما رو ناراحت کنه ولی فکر می کرده که نمی تونید باهم خوشبخت بشید. حالا شایدم اصلاً فکر می کرده که لیاقت شما رو نداشته و بهتر از اون براتون پیدا می شده.
اینم بدونید که هرچی خدا بخواد همون میشه. حتی اگه تموم مردم دنیا هم جمع بشند و بخواند کاری بکنند که خدا نخواد نمیشه و برعکس.

بدونید که خدا حتماً بهتر از این مورد رو براتون در نظر گرفته که می تونید با تلاش بیشتر و بالا بردن امتیازات خودتون بهش برسید. فقط باید بهش اعتماد داشته باشید و تلاش خودتونو بکنید. پس دیگه ناراحتی و ناامیدی معنی ای پیدا نمی کنه. باید دیدگاهمونو عوض کنیم تا از این دنیا و این همه نعمتی که خدا بهمون داده حداکثر استفاده رو بکنیم و ازش لذت ببریم.