ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

این که من میگم، تا ابد همینه! ولاغیر!!!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۳٠
 

مشکل ما اینه که توی جلسات خواستگاری فکر می کنیم این افکار و اعتقاداتی که داریم یا طرف مقابل داره، تا ابد همین طوری خواهد ماند و تغییری نخواهد کرد. همین باعث میشه که خیلی از دختر و پسرها یا حتی خانواده ها در تصمیم گیریشون عجله کنند و موردهای مناسب رو از دست بدهند.


ببینید!، درسته که دختر یا پسر الآن یک سری افکار و اعتقاداتی دارند ولی تمام آدمها با گذشت زمان تغییر می کنند که این تغییر می تونه در جهت مثبت باشه یا منفی!
این ما هستیم که با جهت دهی های خودمون اجازه می دیم مسیر زندگیمون به سمت کمال یا زوال پیش بره.

فردی که الآن شما دارید باهاش صحبت می کنید نتیجه ی افکار و تجربیات گذشته اش را داره برای شما بازگو می کنه که می تونه تبدیل شده باشه به اعتقادات و یه سبکی از زندگیش. حالا این افکار میتونه مفید باشه یا مضر. ولی اینها خودِ واقعیِ طرف نیستند، این چیزیه که طرف در گذشته بوده و الآن شما نتایجش رو دارید می بینید.

مهم اینه که بررسی بشه آیا فرد روی افکار و اعتقادات خودش تعصب بیجا و غیر منطقی داره یا نه. اگر برای رشد و پیشرفت خودش تلاش می کنه و فردی منطقی هست پس میتونه دیدگاه های اشتباه خودشو کنار بذاره و حتی در جهت رشد بیشتر خودش تلاش کنه. اینه که مهمه!
یعنی فرد خودشو با یک ملاک و چهارچوب کلی و صحیح که مورد قبول افراد معتبر و معتمد اجتماع هست مقایسه کنه و اگر فهمید که توی مسیری اشتباه هست خودشو برگردونه به راه درست.

این یعنی انعطاف پذیری و همراهی. این چیزیه که می تونه توی سخت ترین شرایط زندگی ازش استفاده کرد و اطمینان داشت که فرد از زیر بار مشکلات، سختی ها و ناهماهنگی ها شونه خالی نمی کنه و دنبال راه های میان بر و راحتی که اصلاً وجود خارجی ندارند نمی گرده.

پس خواهشاً پیش داوری نکنید، زود قضاوت نکنید. برداشت خودتونو به طرف منتقل کنید و بهش بگید که: "من از این برخورد شما این برداشت رو داشتم. آیا درست متوجه شدم یا سوء تفاهمی پیش اومده؟!"
این طوری می تونید درست تصمیم بگیرید.
عجله نکنید. فکر کنید. بررسی کنید. اطلاعات جمع آوری کنید. از خدا کمک بخواهید و بعد تصمیم بگیرید.