ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

نکنه بهتر از این گیرم بیاد و من دارم عجله می کنم؟
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٥
 

ممکنه وقتی کسی به خواستگاریتون میاد یا به خواستگاری کسی می رید، به این فکر بیافتید که: "نکنه بهتر از این گیرم بیاد و دارم عجله می کنم!"
بخاطر همینم می ترسند؛ توی جلو بردن مراحل آشنایی و خواستگاری مردد می شند و حتی گاهی اوقات چون نمی دونند که چکاری باید بکنند، طرفو رد می کنند.


می دونید؟! به نظر من بهترین کار اینه که عجله نکنید، به طرف خیلی راحت بگید که: "من یکم تردید دارم، می خوام بیشتر تحقیق و بررسی کنم، ببینم که واقعاً توی زندگی از خودم و همسرم چه انتظاراتی دارم و این که آیا ما می تونیم انتظارات همدیگه رو برآورده کنیم یا نه. در این بین، اگه شما خواستید جای دیگه ای برید خواستگاری/خواستگار براتون اومد مشکلی نداره؛ اگه خواست خدا باشه که ما با هم ازدواج کنیم، هیچ کسی نمی تونه مانعش بشه و اگرم خدا نخواد که هیچ کاری از دست هیچ کسی برنمیاد. اگه می تونید توی این مسیر شناخت به من کمک کنید، خیلی ممنون میشم، اگرم نمی تونید، خواهشاً اجازه بدید بیشتر بررسی کنم."
با این کار خیلی راحت میشه شناخت رو بیشتر کرد، بیشتر تحقیق کرد، با اخلاقیات طرف بیشتر آشنا شد و حتی فهمید که صبور هست یا نه؟ آیا واقعاً ما را می خواد یا نه و خیلی چیزای دیگه.
خواهش می کنم بخاطر ترس از طلاق، موفقیت آمیز نبودن ازدواج یا عدم شناخت فرد یا سوء تفاهم هایی که توی جلسات خواستگاری ممکنه پیش بیاد، راحت طرفو رد نکنید. بررسی کنید. باهاش رک در مورد سوء تفاهمات حرف بزنید. حتی اگه بدشم بیاد اشکالی نداره. می دونید چرا؟! چون اگه از این که شما به دنبال رفع سوء تفاهم هستید و می خواهید با دقت جلو برید، بدش بیاد، احتمال داره که کاسه ای زیر نیم کاسه باشه و این طوری خبردار میشید که باید با احتیاط بیشتری برید جلو.
اگه احتیاج به زمان دارید، فکر می کنید باید کتاب خاصی مطالعه کنید و اطلاعاتتونو بالا ببرید، بهش بگید، نترسید، بهتر از اینه که طرفو بدون دلیل خاصی رد یا قبول کنید.
پیشنهاد می کنم حتماً کتاب "آیا تو آن گمگشته ام هستی" از باربارا دی آنجلیس رو بخونید. خیلی خیلی موثر .
امیدوارم موفق باشید.