ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

اگه بپذیریم که نیاز ما به همدیگه یک نیاز ذاتیه ...
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱/٢٢
 

نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن. نیاز به دریافت و ابزار محبت، نیاز به کمک کردن و کمک دریافت کردن. نیاز به دیدن زیبایی و زیبا دیده شدن. نیاز به تأمین نیازهایمان به کمک یک نفر دیگر

خیلی از مواقع این نیازها را بدون هیچ چشم داشت و توقعی و فقط برای لذت بردن خودمون انجام می دهیم؛ همین هم احتیاج به این دارد که بدانیم ما انسان ها وابسته و نیازمند آفریده شده ایم. همانطور که به خوراک و پوشاک نیازمندیم.

ولی گاهی اوقات بیش از حد از طرف مقابل انتظار داریم که نیازهای ما را برطرف کنه. اگه بدونیم که وظیفه ی هرکسی در زندگی در چه حدی است و چه انتظاراتی باید از او داشته باشیم و خصوصیات جنس مخالف را بشناسیم، خیلی از انتظارات و توقعات بیجا حذف خواهند شد و می توانیم با شادی و لذت در کنار هم زندگی کنیم. می توانیم بهتر و بیشتر طرف مقابل را درک کنیم و بپذیریم که خیلی از ضعف ها در افراد –و همینطور همسر من- وجود خواهد داشت. فقط باید بخواهیم به کمک هم رشد کنیم، اصلاح شویم و ارتقاء پیدا کنیم.

قطعاً در برخی موارد هم چشم پوشی کردن خیلی چیزها اجتناب ناپذیر است. فقط اگه برای خدا باشه زندگی را جذاب تر، شیرین تر و پایدارتر خواهد کرد.
مطمئناً خود خدا هم که فرموده محبت بین شما قرار می دهم، این علاقه و فداکاری و لذت آن را بین زن و شوهر ایجاد می کند.

فقط باید صبور باشیم، عجله نکنیم و با یکی دو مورد ساده، اینطور نباشه که قید همه چیزو بزنیم.

باید ماند و ساخت.