ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

سلام به همه (برای توسعه ی فرهنگ ازدواج آسان لینکمان کنید)
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ روز ٧۳٩۱/٢/۱٩
 

هدف از راه اندازی این وبلاگ انتقال تجربیات افراد به یکدیگر و راهنمایی برای رسیدن به فرد مطلوبمان با طلب یاری از خداوند، مطالعه و شناخت هست.

دست نگه دارید!!!
قبل از مطالعه ی مطالب، حتماً این مطلب رو بخونید تا بتونید به بهترین نحو از اطلاعات این وبلاگ استفاده کنید.
* برای استفاده ی بهتر و ساده تر از تمام مطالب وبلاگ به " راهنمای استفاده از مطالب وبلاگ ازدواج آسان" مراجعه کنید.
* مطالب به صورت موضوعی دسته بندی شده اند. برای مطالعه ی متن کامل، به قسمت "ادامه ی مطلب" در هر موضوع مراجعه کنید.
* برای دسترس به همه ی مطالب، در آخر هر صفحه روی "صفحه ی بعد" کلیک کنید.
* برای این که در ارسال نظرات یا مشاهده ی وبلاگ کمتر با مشکل مواجه بشوید بهتره از Internet Explorer استفاده کنید.
* برای همکاری با ازدواج آسان روی همکاری با ازدواج آسان کلیک کنید.
راستی!!!
اگه دلتون شکست، به ما هم دعا کنید. خدا پیش دلهای شکسته است.


ممکنه مطالبی که در ادامه می بینید، خیلی زیاد به نظر برسه، شایدم بعضی هاش نامربوط به نظر بیاد ولی برای داشتن یک زندگی موفق و سالم دونستن و یادگرفتن تمام این مهارت ها لازمه. قبول داشته باشید یا نه، بالاخره یه روزی وقتی متوجه مشکلی توی زندگی قبل یا بعد از ازدواجتون شدید، یه سری به خودتون و توانایی هایی که دارید و ندارید بزنید، متوجه میشید که تقصیر خودتونه، مشکل از خودتون و اهمال و کم کاری خودتونه. پس سعی کنید از خوندنش لذت ببرید و توی زندگیتون بکارش بگیرید. مطمئن باشید به زودی تأثیرش و تحولی که توی زندگیتون میذاره رو احساس می کنید.

یه لحظه دست نگه دارید! من هیچ مسئولیتی به عهده نمی گیریم!
تمام مطالبی که در وبلاگ نوشته شده است حاصل تجربیات شخصی نویسندگان و بازدیدکنندگان وبلاگ است که احتمال تکرار شدن آن در زندگی تک تک افراد وجود دارد. با این وجود، امکان وجود استثناء در تمام شرایط هست و گاهی برای تمام افراد نمی توان نسخه ی واحد پیچید. در هر حال عملکردن و پیگیری این پیشنهادات ممکن است در موارد خاص، برای بعضی افراد، نتیجه ای متفاوت داشته باشد. و حتی مخالف آنچه گمان می کنیم. لذا با توجه به عدم تخصص علمی و دینی در زمینه های مطرح شده، مسئولیت عواقب عمل کردن یا نکردن هر یک از مطالب ارائه شده بر عهده ی خود افراد است.

می دونید مشکل چیه؟
ما دیدمون نسبت به ازدواج و زندگی مشترک خیلی واقعی و درست نیست. باید با دید مدیریتی بهش نگاه کنیم. می خواهیم بیشتر عمرمون را با کسی شریک بشیم پس باید حسابی دقت کرد.

علاقه به ازدواج مثل تمایل به ایجاد ارتباط و برقرار کردن یک رابطه ی دوستانه است.
خواستگاری مثل یک جلسه ی مذاکره می مونه که طرفین باید بدونند که چه چیزهایی رو باید کی و در چه جلسه ای بگویند.
ازدواج مثل یک معامله می مونه که برای ثمربخش بودنش باید افراد تمام تلاش خودشونو بکنند که به یک نتیجه ی برد-برد برسند، و برای همین هم باید، انعطاف پذیری داشته باشند؛ روش اولویت بندی و ارزش گذاری معیارهای خودشونو به درستی بدونند. بدونند که از کدوم معیارهاشون می تونند کوتاه بیایند، کدام ها باید حتماً وجود داشته باشه و کدام ها نباید. با کدام خواسته های طرف مقابل می توانند پاسخ مناسب بدهند و به کدام نه. اصل مذاکره را برای حصول بهترین نتیجه و ادامه ی همکاری تا آخر عمر باید بر اساس صداقت باشه نه کتمان واقعیت ها یا حتی دروغ!
تحقیق در ازدواج مثل بررسی و مشورت در مورد انتخاب یک جنس خاص و کیفیت اون می مونه که باید برای شناخت اون به افرادی که باهاش کار کرده اند و راضی یا ناراضی بوده اند (دوستان و فامیل طرف)، کسانی که از جزئیات طرف خبر دارند و ... صحبت کنیم و بدانیم که دقیقاً می خواهیم چه سوالاتی بپرسیم و به چه نتایج واضحی برسیم.

تمام چیزایی که در پاراگراف بالا گفتم، همه و همه، احتیاج به کسب مهارت و داشتن دانش و اطلاعات داره؛ بدون اطلاعات جلو رفتن در هر کردوم از این مراحل می تونه احساسات، انرژی، پول و وقت ما را که واقعاً ارزشش از طلا هم بیشتره برای مدت زیادی صرف کنه و در آخر متوجه اشتباهمون در انتخاب بشیم. پس
آگاهانه و با مجهز شدن به اطلاعات باید جلو برید و تلاش خودتونو بکنید که بهترین نتیجه رو بگیرید و بقیه رو بسپارید به خدا، حالا دیگه هرچی بشه، می تونید بگید خواست خدا بوده و حتی اگه به ظاهر هم نتیجه ی مناسبی نباشه، مطمئن باشید که در آینده تأثیرات مثبتش توی زندگیتونو متوجه میشیدJ

موفق باشید.
================================================
خواهشاً برای اضافه کردن مطلب شما در وبلاگ، ابتدا در قسمت نظرات آن را وارد نمایید یا به ایمیل من بفرستید، تا با نام خودتون در وبلاگ قرار دهم.
با تشکر
================================================
[ لینک ضمیمه ] عنایت عجیب حضرت زهرا (سلام الله علیها) به جوان گناهکار ================================================
دوستان اگه پیشنهادی برای بهتر شدن وبلاگ دارند بفرمایند تا استفاده کنیم، من زیاد با کد نویسی و ... وبلاگ نویسی آشنایی ندارم. تشکر
  ================================================
دلم می خواهد گروه چت هم راه اندازی کنم، ولی نمی دونم چطوری، شما بلدید؟...
================================================