ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

این انتخاب شماست که با صمیمیت و همفکری مشکلات ازدواجتونو حل کنید یا ...
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱٠/٥
 

خیلی مواقع به خاطر حرفی که طرف مقابل می زنه یا انتظاری که از ما داره خیلی ناراحت و عصبی میشیم و حتی برخورد تندی هم باهاش می کنیم که باعث ناراحت شدنش هم میشیم و این چرخه ادامه پیدا می کنه؛ تا جایی که باعث مشاجره و حتی جدایی میشه. ولی اگه از اول بدون این که ناراحت بشید، خیلی راحت شروع می کردید به بیان افکار و احساساتتون و این که چطوری انتظارات و توقعات همدیگه را برآورده یا تعدیل کنید و به توافق برسید، نه تنها کدورتی ایجاد نمیشد، بلکه تفاهم بیشتری به همراه صمیمیت برایتان ایجاد می شد.
پس لازم نیست ناراحت بشید! فقط در موردش حرف بزنید.

مثلاً دختر خانم با این که می دونه پسر کار نداره، بدون این که قصد تحقیر کردن داشته باشه میگه: "من برام مهمه که همسرم دستش توی جیب خودش باشه و کار بکنه" حالا پسر میتونه بگه: "خب تو که میدونستی من کار ندارم! می خواستی منو تحقیر کنی؟! منو سر کار گذاشتی؟! از همون اول می گفتی من تو را نمی خوام. مسخره کردی؟!" و همین باعث جدایی بشه.
ولی یه شکل دیگه هم میشه برخورد کرد:
بگید: "شما که شرایط منو می دونید. می دونید که کار ندارم. و شرایط حقوق اداره ی کار را هم می دونید. به نظر شما راه حل دیگه ای میشه برای این شرایط پیدا کرد؟! به نظرتون میشه کاری بکنم که این انتظار شما را تأمین کنه؟! شاید با هم بتونیم این مشکل را حل کنیم."

می بینید چقدر فرقشه؟! این طوری مشکل را با صمیمیت و همفکری میشه حل کرد و با اون برخورد، کدورت و ناراحتی و جدایی ایجاد می کنیم.
به همین سادگی!