ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

زود قضاوت می کنیم، بد قضاوت می کنیم. بابا شاید اشتباه متوجه شده باشیم!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱٠/٥
 

به قول جناب سروان توی فیلم رسوایی که به شریفی نیا در مورد حاج آقا گفت: "زود قضاوت می کنی، بد قضاوت می کنی!" خیلی خوبه که همیشه ما هم یکم جا برای این بذاریم که "شاید من اشتباه متوجه شده باشم!"

گاهی مواقع، شایدم بهتره بگم، خیلی مواقع، اطلاعاتی که دریافت می کنیم اشتباهه و به همین خاطر عکس العمل اشتباه از خودمون نشون میدیم.
ممکنه در زمان تحقیق در مورد کسی که قراره باهاش ازدواج کنید، حرفی از کسی بشنوید که نظرتونو کاملاً در موردش عوض کنه ولی اون حرف ممکنه اشتباه باشه. ممکنه اون فردی که ازش تحقیق می کنید آدم خیلی خوب و معتبری هم باشه ولی شاید براش سوء تفاهم ایجاد شده بوده باشه یا شاید درست متوجه نشده بوده و هزار شاید دیگر. مطمئناً از بیان حرف هایی هم که به شما میزنه قصد اینو نداره که کاری کنه که شما طرف مقابل را رد کنید ولی با حرفش نظر شما را کاملاً تغییر میده.

پس خواهشاً در تمام زندگیتون به حرف یک نفر اکتفا نکنید و بیشتر بررسی و تحقیق کنید.

خیلی از مشکلات و کشمکش های ما ناشی از سوء تفاهم و درست درک نکردن طرف مقابل، حرف و رفتار اوست. پس یکم بیشتر وقت بذارید و در مورد مواردی که ناراحتتون کرده به طرف مقابلتون صحبت کنید و مهم تر از همه، بهش اجازه بدید از خودش و عملش دفاع کنه یا حتی بهش اجازه بدید که بپذیره اشتباه کرده و ازش بگذرید.
مطمئن باشید خیلی از ناراحتی ها و کدورت ها را میشه به همین سادگی حل کرد و مانع قطع صله ی رحم ها و جدایی ها شد.