ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

من خرج خودمم نمی تونم بدم چه برسه به یکی دیگه!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱٠/۳
 

اگه نتونم پس فردا خرجشو بدم چی؟! من تو زندگی خودمم موندم چه برسه به این که بخوام خرج یکی دیگه را هم بدم.

دِ همین دیگه! مشکلتون اینجاست که فکر می کنید روزی شما و همسر آیندتون دست شماست! مگه تا حالا که زندگی می کردید خودتون تأمینش می کردید؟! اصلاً می فهمیدید از کجا براتون روزی می رسید؟! اصلاً حواستون بود که دارید مفتی مفتی زندگی می کنید و هیچ مشکلی هم تا حالا نداشتید؟!!! همونی که روزی شما را می داده، روزی همسر آینده ی شما هم دستشه؛ همون طور که تا حالا هم دستش بوده!
خود خدا گفته "روزی بنده هام به گردن منه" ولی ما بهش اعتماد نداریم! حالا اگه یه آدم ثروتمند بگه "خرج زندگیت با من، برو راحت ازدواج کن." دیگه با اطمینان خاطر میریم دنبال ازدواج و حتی خانواده ی دختر هم با خیال راحت قبول می کنند!!!
ای وای بر ما! بعدشم چقدر راحت میگم: "اگه خواست خدا بود تا حالا ازدواج کرده بودیم؛ خدا نخواسته! اسلام ازدواجو سخت کرده"
بـــــــــــــــله! تا وقتی که اینقدر باورمون به خدا و وعده هایی که داده مستحکمه، باید انتظار راحتی در زندگی را هم داشته باشیم!

بابا جان! چرا نمی خواهید قبول کنید که وقتی مجرد باشید انگیزه ی قوی ای برای کار کردن و توسعه ی درآمدتون ندارید؟! آدم وقتی ازدواج کنه احساس نیاز به درآمد باعث میشه فکرش به کار بیافته و حتی همسرشم کمکش می کنه که راهی برای کسب درآمد و چرخوندن زندگی پیدا کنه. همین باعث رشد و ارتقاء میشه! مطمئن باشید وقتی خدا هم تلاش این دو بنده اش برای کسب روزی حلال و دوری از گناه را می بینه بهشون به دید رحمت نگاه می کنه. چرا کمکشون نکنه؟!!! غیر این باشه با صداقت و عدالت خدا سازگار نیست!

فقط یکم به این صفات خداوند فکر کنید:
السّمیع، البصیر، القدیر، البدیع، العلیم، الحفیظ، الرّحمن، الرّحیم، الرّازق، الرّؤوف، العزیز، الصّادق، الصانع، العدل، الغنی، الغیاث، الفاطر، الفتّاح، الفالق، الملک، القوی، القریب، الباسط، قاضی الحاجات، المحیط، الکریم، الکبیر، الکافی، کاشف الضّر، الوهاب، النّاصر، الواسع، الهادی، الوفی، الوکیل، الباعث، الجلیل، الجواد، الخبیر، الخالق، خیر النّاصرین، العظیم، اللطیف
حالا دلتون اطمینان پیدا کرد، نه؟!!!