ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

لیاقت تو بهتر از اینهاست؛ فقط یکم صبر کن!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٤:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱٠/٢
 

تو با این همه امتیاز خوبی که داری، واقعاً بهتر از اینها گیرت میاد. چرا اینقدر عجله می کنی؟!!! حیف تووه! یکم صبر کن، مطمئن باش اونی که خدا برات میخواد و لیاقتتو داره برات پیدا میشه.
اینا حرفاییه که خیلی از اطرافیان بهمون میزنند و حتی شاید باور خودمونم همین باشه. حتی رنگ و لعاب خدایی و صلاح و مصلحت و خواست خدا را هم بهش میزنیم!!!

این که گمان کنیم با انتخاب شخصی که از نظر اجتماعی، اقتصادی و ظاهری خیلی بالاتر از ما باشه می تونه باعث رشد ما بشه واقعاً خیالی خامه. اگه غیر این بود، تاریخ پر بود از داستان دختر و پسرهایی که برای پیدا کردن همسر ایده آلشون صبر کردند و وقتی بدستش آوردند آدمایی خوشبخت و اثرگذار در تاریخ شدند.
همین خود شما! کدوم آدم موفقی را توی دنیا سراغ دارید که به خاطر این که صبر کرده تا یه همسر خوب و ایده آل پیدا کنه موفق شده و دنیا را متحول کرده؟!!!
ببینید! این افکار، باورها و تعریف ما از خوشبختیه که باعث شده چنین انتظارات اشتباهی برامون ایجاد بشه و توی ازدواجمون مشکل پیدا کنیم.
مطمئن باشید، این خود ما هستیم که موفقیت ها را می سازیم نه کسی که همراه و شریک زندگی ما می شود. این فرد می تواند کمک کننده باشد ولی نقش اصلی را خود ما بازی می کنیم.
زندگی مشترک مثل بازی تنیس می مونه، هیچ کسی نمی تونه جای طرف مقابلش بازی کنه.
من نمی دونم واقعاً هدفتون از ازدواج چیه! ولی اینو خیلی خوب تجربه کردم و می دونم که همسر خوب ساختنیه نه یافتنی.
هدف از ازدواج، تلاش برای رشد کردن و ارتقاء توی زندگیه. توی تمام زمینه ها.


اگه یکم به دستورات خداوند و ائمه (ع) برای ملاک های همسر شایسته ی زندگی اعتماد می کردیم، اینقدر مشکل توی زندگیهامون نداشتیم. اینقدر میزان طلاق ها بالا نبود. اینقدر مشکلات بعد از ازدواج وجود نداشت. اینقدر ...

کاش یکم چشم هامونو باز کنیم! کاش یکم به اطرافمون نگاه کنیم و درک کنیم که اگه ما هم مسیر اشتباه گذشتگان را ادامه بدیم، محکوم هستیم به تجربه ی همان نتایجی که آنها گرفته اند.

به خدا ازدواج اونقدرها هم که فکر می کند مهم نیست. خیلی ها میگن، حرف یه عمر زندگیه! نمیشه که عجله کرد!!! بله عجله نباید کرد ولی توقعات بیش از حدی که باعث رد کردن افراد مناسب شود می تواند به قیمت عمرتون، بالارفتن احتمال انحراف افکار و باورهاتون، اتلاف وقتتون برای انتظار کشیدن دست یافتن به همسر ایده آلی که به احتمال 90% هرگز پیدا نخواهد شد سپری کنید. اون موقعه که دیگه از همین استعدادهای ارزشمندتونم نمی تونید درست استفاده کنید.

باباجان! اینقدر سختش نکنید! به فکر این باشید که از این مرحله ی عمرتون عبور کنید و دنبال این باشید که چطوری با همسر آیندتون برای پیشرفت و موفقیت، همکاری و همراهی کنید.

اینقدر در مقدمات و مراحل اولیه ی زندگی نمونید! ببینید می خواهید بعد 30 سال به کجا رسیده باشید تا بتونید راحت در افکار، باورها و رفتارتون تجدید نظر کنید.

تا عاقل اومد حساب کنه که چطوری از رودخونه عبور کنه، دیوانه زد به آب و گذشت.

اگه اینقدر که دنبال پیدا کردن کسی که همه چیز داشته باشه هستیم به فکر این بودیم که چطوری با تلاش خودمون
به اون چیزا برسیم
، نه تنها زودتر بهش می رسیدیم بلکه دنیا شکل دیگه ای داشت.
اون موقع بود که دیگه علت شکست های زندگیمونو در خودمون جست و جو می کردیم، نه در دیگران.

"همه ی ما روزی از این دنیا میریم. هدف این نیست که برای همیشه زندگی کنیم. هدف اینه که چیزی که آرزوشو داریمو خلق کنیم." چاک پالانیوک