ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

برای موفقیت زندگی مشترک باید بپذیریم که یک نفر رهبر باشه
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٩:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢٩
 

این یه اصله که در کار گروهی، باید یک نفر رهبر باشه، اعضای گروه باور داشته باشند که افکار، اطلاعات و تجربیاتش از بقیه بیشتره و باهاش همراهی کنند.
حتی گاهی اوقات ممکنه اعضای گروه با رهبر از همه لحاظ برابر باشند، ولی باید تصمیم نهایی برای انتخاب مسیر را رهبر بگیره و بقیه هم تابع او باشند.
در اینجا منظور دیکتاتوری و زورگویی رهبر نیست! منظور این است که بعد از مشورت با همدیگر و انجام بررسی های لازم، تصمیم گیری نهایی با رهبر باشد و هر آنچه رهبر گفت را همه بی چون و چرا انجام دهند. البته ممکن است تصمیم اتخاذ شده در برخی موارد اشتباه هم باشد، که مطمئناً بعد از مدتی متوجه می شوند و مسیر را اصلاح می کنند ولی اگر هر کسی حرف خودش را بزند، نه تنها هرج و مرج می شود، بلکه هیچ حرکتی هم نمی کنیم و به هدف نمی رسیم و تا حدی مصداق این جمله می شویم که:                            "تنها کسانی اشتباه نمی کنند که هیچ اقدامی نمی کنند."

زن و شوهر هم یک گروه دو نفره هستند.
حال، در بعضی از خانواده ها این نقش رهبری را مرد و در بعضی دیگر زن به عهده می گیرد. این مهم نیست که چه کسی رهبری را بر عهده می گیرد. مهم این است که بقیه به مقام و اعتبار این شخص احترام بگذارند و از او اطاعت کنند. در غیر این صورت هرج و مرج و کشمکش ایجاد شده می تواند منجر به کدورت و حتی از هم پاشیده شدن گروه شود.