ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

چه وسایلی برای شروع زندگی مشترک لازمه؟!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢٩
 

راستش حدود 2 ماه پیش اسباب کشی کرده بودیم و امروز برای خرید یک سری وسایل منزل با خانواده رفته بودیم فروشگاه لوستر فروشی. قیمت ها و طرح هایی بسیار جذاب و آنچنانی. دختر و پسرهای زیادی را دیدم که برای خرید اومده بودند. می دونید چی توجهمو به خودش جلب کرد؟!!!
خیلی از وسایلی که توی اسباب کشی دست و پاگیر و برای ما اذیت کننده بودند و همش می خواستیم به نوعی از شرشون خلاص بشیم، برای اول زندگی پدر و مادرم خیلی حیاتی و مفید به نظر میومدند ولی واقعیت این بود که اصلاً نیاز اساسی زندگی به شمار نمیومدند. درسته که محیط خونه را جذاب و باکلاس می کنند ولی در عمل دست و پاگیر و هزینه بر هستند. خیلی از این هزینه ها برای اول زندگی مشترک واقعاً مشکل ساز می شوند و حتی باعث ایجاد کدورت. چقدر خوب بود که یکم از این تجملات کم می کردیم و دختر و پسر و خانواده هاشون به این فکر می کردند که چکار کنیم که زندگی پایدار و سرشار از عشقی برای یک عمر داشته باشیم. چون این تجملات را کم کم و در طول عمرمون هم میتونیم تهیه کنیم و بخریم.

اگه کربلا مشرف شده باشید، حتماً منزل حضرت علی (ع) در کوفه را دیدید.
اتاق حضرت امام حسن و امام حسین (ع) چیزی حدود 10 متر بیشتر نیست. باورتون میشه؟!!! اتاق سرور آقایان بهشت 10 متر بیشتر نبوده و دنیا را متحول کردند!!! حالا ما انتظاراتمون باید توی این دنیا در چه حدی باشه که راحت و با لذت زندگی کنیم. واقعاً تو این دنیا دنبال چی میگردیم؟!!! (گاهی به نگاهان نگاهی بیاندازیم)