ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

مشاور خوب برای راهنمایی شما کسیه که ...
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢٩
 

اگه کسی که برای مشاوره رفتید پیشش بعد از چند جلسه ی چند ساعته به شما صراحتاً گفت که شما به درد هم نمی خورید یا می خورید، این مشاور، مشاور خوبی نیست. خیر خواه به نظر نمیاد.

مشاور خوب کسیه که چیزی که درسته را بگه؛ حتی اگه باب میل شما نباشه و شما با شنیدنش ناراحت بشید. نه این که فقط چیزی که شما دوست دارید بشنوید را بهتون بگه. مشاور خوب کسیه که حرف های شما را خوب گوش کنه. شرایط و موقعیت شما را کاملاً درک کنه و بعد با توجه به تمام اطلاعات و تجربیاتی که داره پیامدهای تصمیمات ممکن را به شما نشون بده ولی در نهایت تصمیم گیری نهایی را به عهده ی خودتون بذاره.
چون آدما در طول زمان تغییر می کنند و یه تجربه ی ساده می تونه باعث بشه که اعتقادات و باورهای آدم کلاً عوض بشه و دو نفری که غیر ممکنه بوده بتونند با هم خوشبخت زندگی کنند، به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنند. پس به این راحتی نمیشه برای دو نفر و یک عمر زندگیشون با چند ساعت مشاوره ی ساده نسخه پیچید.

نمی دونم چرا مردم حاضر میشن به حرف یک مشاور به ظاهر با صلاحیت گوش بدهند. حتی پول های کلان هم بابتش پرداخت کنند و یک عمر سرنوشتشونو با حرف کسی که واقعاً توی زندگیشون نیست عوض کنند؛ در حالی که می تونند با یکم تعمق و بررسی و انجام کارهایی ساده که توی این وبلاگ هم ذکر شده خودشون تصمیم درست را بگیرند!!!

هنوز به این باور نرسیدیم که: "جواب تمام سوالات و مشکلاتی که داریم در درون خودمان هست. فقط باید کمی در موردش تفکر و تأمل کنیم."

کسی که در نهایت باید تصمیم بگیره خودتون هستید و در قبالش مسئولید. بی خود با توجیه، بار مسئولیت تصمیم یک عمر زندگیتان را به گردن دیگران نیاندازید.