ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

عاشق واقعی به این میگن!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٧:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢٧
 

خیلی ها این روزا ادعای عاشقی می کنند ولی یکم که بگذره و اوضاع بر وفق مرادشون نباشه و به اصطلاح عشقشون یکم اذیت، یا نه! حتی بی محلی بهشون بکنه از کوره در میرن و دیگه کلاً قید همه چیزو میزنن یا حتی بدتر! بعضی ها میخوان تلافی کنن و تازه طرف را اذیت هم می کنند.

عشق واقعی یعنی انتظار نداشته باشی برات یه جایی تو آینده جبران کنه. یعنی کمک کردن و محبت کردن بدون چشم داشت. حتی اگه با تمام وجود ازت سوء استفاده کنه؛ حتی اگه تو را فقط برای ناراحتی ها و ناخوشی هاش بخواد و تو راحتی ها و خوشی هاش به فکرت نباشه. حتی اگه ناراحتت کنه. حتی اگه در حقت ظلم کنه بازم فقط برای خودت ناراحت نشی؛ برای این که این خصوصیت بد را داره ناراحت بشی و دلت بخواد با تمام وجودت بهش کمک کنی تا اصلاح بشه. حتی اگه اصلاً قدر تمام خوبی ها و لطف هایی که در حقش کردی را هم ندونه بازم نگی لیاقت من و خوبی هامو نداره و باید رهاش کنم. نگی حیف منو خوبی هایی که در حقش کردم. حتی اگه فهمیدی یه نفر بهتر از خودت میتونه خوشبختش کنه، بهش معرفی کنی تا باهاش ازدواج کنه نه این که طرف را برای خودت بخوای؛ چون اینطوری اون خوشبخت و شادتره. چون اون خوشحاله، تو هم به خاطر خوشحالی اون خوشحالی.
و چقدر خوبه که تموم این محبت ها را برای رضای خدا بکنی و نیت تمام این خوبی هایی که می کنی برای رضای خدا باشه. اون موقع حتی اگه از دستشم بدی احساس نمی کنی زندگیتو باختی چون عاشقانه با خدا معامله کردی.

البته عشق اگه یک طرفه باشه، شاید میزان اثربخشی و آموزنده بودن آن در رشد معشوق و عاشق به یک اندازه باشد ولی میزان لذت از زندگی برای دو طرف به یک اندازه نخواهد بود.

چقدر باباطاهر قشنگ بیان می کنه:
چه خوش بی مهربانی هر دو سر بی     که یکسر مهربانی دردسر بی
اگر مجنون دل شوریده ای داشت          دل لیلی از آن شوریده تر بی

حالا فرض کنید معشوق هم عاشقِ عاشق باشه. دیگه این دنیا را میشه با هم بهشت کنند. (خیلی کمه ولی شدنیه)
فکر می کنم الآن خیلی راحت تر بتونید فرق بین عشق و خودخواهی را تشخیص بدید.