ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

الآن نمی تونی ازدواج کنی؟! خودتو برای یه همسر خوب آماده کن!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢۳
 

این پیشنهادات بیشتر برای جووناییه که نمی تونند الآن ازدواج بکنند و باید خودشون و تمایلاتشونو کنترل بکنند ولی برای بقیه هم خیلی مفیده.

ببینید، ما که نمی تونیم اینترنت و سایت های بد، محیط نامناسب اجتماع و ماهواره را نابود کنیم، پس باید خود کنترلی خودمونو بالا ببریم تا نذاریم تمایلاتمون مانع رشد علمی، اعتقادی و اقتصادی ما بشه.
این چندتا کار را حتماً انجام بدید:


1-اول از همه تایپ کردنو یاد بگیرید تا بتونید خیلی راحت و تمیز افکار و مطالبتونو بنویسید و حتی با بقیه به اشتراک بذارید. ( یه نرم افزار خوب هست به اسم Thumbs typing 4.7 که می تونید از WWW.MihanDownload.Com دانلودش کنید و باهاش تایپ را یاد بگیرید. اول تایپ انگلیسی را یاد بگیرید و بعد با نرم افزار ten thumbs-farsi-pejhwak1.5 تایپ فارسی را یاد بگیرید.)

2-افکارتونو بنویسید.

3-تجربیات و جملات مثبتی که یاد میگیرد را در یک وبلاگ یا جایی که بقیه بتونن ازش استفاده کنند بنویسید. این طوری نه تنها احساس نمی کنید که عمرتون به خاطر تجربیات تلخ گذشته تلف شده، بلکه حس مفید بودن هم می کنید. حس این که مانع تکرار اشتباهات و تجربیات تلختون توسط بقیه شده اید.

  • بهترین روش یادگیری آنچه فهمیده ای، تدریس کردن آن است. با نوشتن و به اشتراک گذاشتن تجربیاتت، به خودت یاد میدهی در عین این که دیگران هم از تو یاد می گیرند و این خود تمرین سخاوتمندی هم هست.

4-کاری که خیلی دوست دارید را انجام بدید. کاری که انجام دادنش را به گوش دادن به تمایلات نفسانی ترجیح میدید و بیشتر باهاش حال می کنید.

5-به خودتون خیلی سخت نگیرید و خوش بگذرونید. یعنی اگه حتی ساعت 8 عصر هم هست و نیاز به خواب و استراحت دارید، خودتونو اذیت نکنید، برای حدود 1.5 یا 3 ساعت بخوابید و بعد بیدار بشید تا سرحال به انجام کارهاتون بپردازید و ازشون لذت ببرید.

6-خیلی از گناهان را در مواقعی که خیلی خسته ایم یا ناراحتیم انجام میدیم. پیشنهاد می کنم وقتی خیلی خسته اید یا ناراحتید، حتماً بخوابید. در موقع سرحال بودن آدم دلش میخواد بیشتر مفید باشه تا مضر. ممکنه بگید خوابمون نمی بره ولی اگه مورد بعدی را انجام بدید، خوابتونم می بره.

7-حتماً ورزش کنید (نیم ساعت در روز و عرق ریز)

  • برای این که انگیزه پیدا کنید با کسالت و تنبلی ورزش نکردن مبارزه کنید، باید در مورد محاسن انجام دادن و معایب انجام ندادنش فکر کنید.

8-در مورد ضررها و آسیب های روحی، جسمی و روانی کاری که می خواهید انجام بدید تحقیق کنید و موقعی که دیگه نمی تونید جلوی خودتونو بگرید که انجامش بدید، فقط یکم تحلیل کنید که این کار چه فایده ها و چه ضررهایی داره و چه نتیجه ای برای شما داره. این طوری احتمال انجام دادنش خیلی کمتر میشه.

9-خصوصیات شخصیتی خودتون و همسر مورد علاقه و انتظاراتونو بنویسید تا در آینده درست خودتونو معرفی کنید و همسر مناسبی که انتظارشو دارید انتخاب کنید.

10-سعی کنید اعتقاداتتونو به دین قوی کنید. پیشنهاد می کنم دعاهایی بعد نمازهای روزانه و دعای هر روز هفته را که در مفاتیح هست بخونید. (با توجه به معانی) شاید کلاً 20 دقیقه وقتتونو بگیره

  • ممکنه حالشو نداشته باشید بخونیدش. به قول آقای پناهیان: "ممکنه بخواهید در وقت صرفه جویی کنید و نخونیدش ولی همین باعث میشه که انرژی نداشته باشید و چندین برابرش را در طول روز به خاطر همین کسالت تلف کنید."
    ولی اگه بخونید، فکرتون آرامش عجیبی پیدا می کنه و میتونید با لذت و انرژی کارهای روزانه را انجام بدید.
  • پیشنهاد می کند فایده هایی که خواندن سوره ی یاسین دارد را در مفاتیح مطالعه کنید و اگه دیدید ارزشش را داره، روزی یکبار بخونیدش. البته با این نکته هم توجه کنید که "خداوند عبادت های کم ولی مداوم را بیشتر از عبادت های مقطعی و پرحجم دوست دارد."

11- برخی از اذکار هستند که آرامش عجیبی به آدم می دهند و در زندگی خیلی تأثیرگذار هستند. مثل صلوات، المستغاث بک یا صاحب الزمان (عج) و ... .اگه بتونید یه تسبیح جمع و جور و جذاب که بتونید دور مچتون ببندیدش و بشه ازش به عنوان دستبند هم استفاده کنید، هم جوون پسنده و هم مواقعی که فرصت دارید یا دلتون خواست، می تونید ذکر بگید. البته دمشو بزنید تا جذابتر بشه;)