ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

بد شدنِ خوب، با حرف مردم
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٩
 

خیلی وقتا، خصوصیات، ویژگی ها و ظاهر همسر یا کسی که قصد ازدواج با او را داریم برای ما رضایت بخش است و با او و صفاتی که دارد می توانیم به خوبی و خوشی زندگی کنیم ولی این حرف اطرافیان هست که می تواند اثرات بدی در زندگی دختر و پسر جوان داشته باشد. بگذارید با یک مثال آن را روشن کنم.
فرض کنید شما وسیله ی جدیدی برای منزلتان خریده اید و از ظاهر و کیفیت آن راضی هستید؛ حتی شاید به خیلی از خصوصیات آن وسیله تا آن زمان توجهی نکرده بوده باشید و بدون این که حتی این وسیله - فارغ از تمام خوبی و بدی های آن- در زندگی شما تأثیر خاصی داشته باشد به خوبی و خوشی در حال گذراندن زندگی خود هستید که در همین حال ممکن است یکی از افراد فامیل در بازدید از منزل شما شروع کند به ایراد گرفتن از این خرید شما و بیان مواردی که شاید شما تا به حال برای شما مهم نبوده باشد. با این کار، در همان دقایق اول کم کم دید شما نسبت به آن وسیله عوض می شود و حتی خیلی از مواردی که تا به حال به چشمتان ندیده اید، شروع می کند به خودنمایی و تغییر دیدگاه شما در مورد خریدی که انجام داده اید و در نهایت تنها نتیجه ای که دارد نارضایتی شما از خریدی است که انجام داده اید.

در مورد زندگی مشترک هم همین حالت را دارد. خیلی از افراد، دوستان و آشنایان، بدون این که به عواقب حرف هایی که می زنند فکری بکنند، شروع می کنند به نظر دادن و خیلی از همین نظر دادن هاست که باعث بروز اختلافات، مشکلات و نارضایتی ها در زندگی مشترک و چه بسا موجب رد کردن یک همسر بالقوه ی مناسب یا جدایی افراد خواهد شد.

شاید نتوانیم جلوی حرف مردم را بگیریم
ولی می توانیم با ارتقاء باور خود نسبت به انتخاب هایمان، تأثیرگذاری این افراد را کاهش دهیم.