ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

تا داشتمش قدرشو نداشتم
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢٢
 

ما آدما اصولاً تا چیزی را داریم قدرشو نداریم. وقتی میخواییم در موردش صحبت کنیم فقط عیب ها، بدی ها، ضعف ها و نقص هاشو میگیم ولی وقتی از دستش دادیم میگیم: "یادش به خیر، چه آدم خوبی بود!" اون موقع فقط خوبی هاشو میگیم و بدیهاشم توجیه می کنیم. این در مورد اشیاء هم صادقه.
وقتی میخواهید همسر آیندتونو انتخاب کنید هم همین طوره. تا میخواهید انتخاب کنید همه فقط عیب ها را می بینند ولی وقتی از دستش دادی، فقط و فقط خوبی ها را برات میگن و روح و روانتو آزار میدن.
باید خودت تصمیم بگیری و از خدا کمک بخوای. تو زندگی مشترک آدما خیلی حرفا میزنن و میرنو دیگه پشت سرشونم نگاه نمی کنند که تأثیر حرفشون با زندگی آدم چه کار می کنه؛ اگه بخوای بهشون بها بدی و توجه کنی دیگه زندگی برات جهنم میشه. باید از یه گوش بشنوی و از یه گوش دیگه رد کنی.

چرا همش دوست داریم عیب ها را ببینیم. بیایید دیدمونو عوض کنیم تا با آرامش و لذت، از بودن در کنار هم بهترین بهره ها را ببریم.
فکر می کنم اصحاب حضرت عیسی (ع) بودند که داشتند از کوچه ای رد می شدند که به جسد فاسد شده ی سگی رسیدند و همه شروع کردند به گفتن عیب ها و بوی بد لاشه ی سگ ولی حضرت عیسی (ع) گفتند: "چه دندان های سفید و زیبایی داره!"