ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

دیدگاه های متفاوت باعث اختلاف نظر و مشاجره میشه
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱٧
 

امروز، تازه متوجه شدم که چقدر آدم می تونه به بقیه ظلم و بدی بکنه، درحالی که فکر کنه داره عادی برخورد می کنه و حتی خودشو حق به جانب هم بدونه.
من به بهونه ی صراحت و رک حرف زدن، حرفایی را به خیلی ها زدم که باعث آزار و اذیتشون شده ولی اونا از روی بزرگواری و وسعت روحی که داشتند، همش گذشت می کردند. اگر هم بعضی وقتا ناراحت می شدند و چیزی می گفتند، بجای این که برگردم و نگاهی به رفتار خودم بندازم، تازه زود بهشون برچسب می زدم که: "چقدر شما زودرنج و حساس هستید! جنبه ی رک حرف زدن را ندارید!"

می بینید چقدر ساده من خودمو برحق می دونستم و فکر می کردم بقیه اشتباه می کنند؟!!! طبق تعریفی که خودم توی ذهنم داشتم و دیدگاهی که نسبت به صراحت و رک بودن داشتم هم به خودم حق می دادم! توی بقیه ی مسائل زندگی هم همینطوره! خیلی از کدورت ها و ناراحتی ها همه و همه به خاطر همین تفاوت در دیدگاه و نگاه ها و تعریف های مختلفی که از یک موضوع واحد داریم ایجاد میشه. چیزایی که خیلی راحت می شد ازش عبور کنیم، شوخی شوخی جدی میشه و حتی باعث جدایی! حتی خیلی از ازدواج هایی که می تونست باعث خوشبختی طرفین بشه به خاطر همین موضوع سر نمیگیره.

خیلی خیلی پشیمونم. حلالم کنید توروخدا.

هیچ وقت فکر نمی کردم دیدگاه های متفاوت افراد نسبت به یک موضوع واحد تا این حد بتونه توی زندگی و سرنوشت آدما تأثیر بذاره!

من به خیلی ها با حرفایی که زدم ظلم کردم ولی به جان خودم قصدم توهین، تحقیر، جسارت، بی احترامی به کسی نبوده و نیست.

اگه کسی چنین برداشتی از حرفای من کرده خواهش می کنم حلالم کنید. اگر هم باید کاری بکنم تا حلالم کنید بگید.

مراقب حرف ها و رفتارهاتون باشید. همیشه جایی را برای این فکر تو ذهنتون بذارید که: "شاید تعریف طرف مقابل با من نسبت به این موضوع متفاوت بوده و همه ی این مشکلات فقط سوء تفاهمه!"
این طوری خیلی از مشکلات به سادگی حل میشه:)