ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

مهم نیست دیگران در مورد تو چی فکر می کنند ولی اینجا مهمه!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٧/٢٤
 

این مهم نیست که نیت شما چیه، یا تو ذهنتون چی میگذره، مهم اینه که مردم با دیدن ظاهر شما چه برداشت و تصوری در مورد شما می کنند. این ظاهر، لحن صحبت کردن، تن صدا، پوشش شما است که باعث میشه کسی به خودش اجازه بده به شما پیشنهاد دوستی یا حتی ... بده.
خیلی ها به من گفتن که: "من اصلاً اهل این نیستم که بخوام با پسرا ارتباط داشته باشم ولی نمی دونم چرا همش این جور آدما سراغ من میان؟!!! جامعه خراب شده. مردا بی غیرت شدن!" ولی مشکل از یه جای دیگه هم آب می خوره ها! خواشاً ادامه ی مطلبو یه نگاهی بندازید. به نفع خودتون و بقیه هست.


همیشه شنیدیم، و شاید هم در خیلی مواقع به این جمله عمل هم بکنیم که: "مهم نیست، دیگران در مورد تو چه فکری می کنند، مهم، اینه که خودت در مورد خودت چه فکر می کنی" ولی این جمله یه استثناء هم داره. اونم وقتیه که دوست داری دیگران باهات متناسب با شأن و منزلتی که داری رفتار کنند.

خواهر گرامی، ممکنه از نظر شما این پوشش یا لحن برخورد یا تن صدایی که دارید چیز خیلی ساده ای باشه و جذابیت نداشته باشه ولی از دید یک مرد خیلی فرق می کنه. اصلاً دنیای مرد و زن زمین تا آسمون با هم فرق می کنه. خواهشاً کتاب "رازهایی در مورد مردان که هر زنی باید بداند" از دکتر باربارا دی آنجلیس را بخونید تا بیشتر متوجه منظور من بشید.

ممکنه بگید: "من میخوام راحت باشم، هیچ قصد بدی هم ندارم!" بله! درسته که قصد بدی ندارید ولی در این مورد، این دیگران هستند که تصمیم می گیرند شما با این ظاهرتون و رفتارتون چه قصدی دارید. توی برنامه ی سمت خدا در 17/7/92 یه سوال جالی پرسیده شده بود که میذارمش تا بیشتر متوجه این مطلب بشید.

 من دختری هستم که عاشق آرایش کردنم و آرایش هم برای دل خودم است نه برای جلب توجه دیگران. من وقتی بیرون می روم به سر و وضع خودم می رسم تا دلم شاد بشه. آیا این کار من ایرادی دارد؟

پاسخ حاج آقای ماندگاری– کار ایشان اشکالی ندارد ولی کمال نامهربانی، بی انصافی و ناسپاسی به حضرت حق است. قرار نیست که هر کس به دل خودش عمل کند. قرار است که همه به امر خدا عمل کنند. موتورسواری که در پیاده رو موتورسواری می کند و امنیت مردم را به خطر می اندازد، می گوید :دلم می خواهد به پیاده رو بروم و در واقع به خواسته ی دلش عمل کرده است. کسی که در دم بیمارستان بوق می زند می گوید که من می خواستم شاد باشم بوق زدم و اِلا قصد کار دیگری ندارم. اگر این حرف ها عاقلانه است حرف این خانم هم عاقلانه است. وقتی ما کاری می کنیم که به دیگران آسیب و ضرری می رسد، باید روی دل خودمان پا بگذاریم. اگر شما به حرف خدا گوش بدهید و حق کسی را ضایع نکنید می توانید به حرف دل تان عمل کنید. این خانم حرف خدا را ضایع کرده است زیرا در قرآن داریم که زنها نباید زینت و آرایش خودشان را آشکار کنند مگر برای همسران  و محرم هایشان. در اینجا شما نمی توانید به دل تان عمل کنید زیرا ناسپاسی خدا می شود.
این خانم  به چهار گروه لطمه می زند:
1-در خیابان جوان عفیف نمی خواهد به چهره ی این خانم نگاه کند بنابراین به خودش فشار می آورد و سرش را پایین می اندازد. پس این فرد اذیت می شود و حقش ضایع می شود زیرا می توانست راحت در خیابان راه برود. مثل فردی که وقتی آلودگی هوا وجود دارد مجبور است که ماسک بزند.
2- به جوان بی بند و بار هم ظلم می شود زیرا این جوان وقتی خانم را در خیابان می بیند ازدواجش عقب می افتد چون مجانی دارد نیازش را برطرف می کند. فرد باید نیازش را با ازدواج تامین کند نه با هرزگی و چشم چرانی.
3- چنین خانم هایی به ما می گویند که چرا ازواج های مان عقب افتاده است. متاعی که باید گران بفروشند دارند مفت در خیابان حراج می کنند یعنی دارند به خودشان ظلم می کنند.
آقای ایده: "حالا بگید چرا ازدواج ما عقب میافته و همه دختر پولدار و خوشگل همه چی تموم میخوان. وقتی شما به مفت دارید ارزش های وجودی خودتونو حراج می کنید، برای چی باید یک نفر بیاد به خودش زحمت بده و از شما خواستگاری کنه و شما را در هزینه ها و مشکلات زندگیتون با خودش شریک کنه؟!!! خیلی ارزون دارید خودتونو می فروشید. شایدم بگم مفت.
شما با این کار دارید بدترین ظلم را به خودتون می کنید و اصلاً متوجه نیستید. اگه یکم فکر کنید متوجه میشید چی دارم میگم. فقط یکم دیدتونو وسیع کنید ببینید با این کارتون چه کسی بیشتر منتفع میشه. "
4- به متأهل ها هم ظلم می شود زیرا آقایان متأهل چشم شان به این خانم می افتد که خیلی مرتب است ،وقتی به خانه می روند خانم را درآشپزخانه می بینند که خیلی مرتب نیست و بخاطر همین، قیافه ها را مقایسه می کند و شروع به بهانه گیری می کند و زندگی بهم می ریزد.
پس بی حجابی حق الناس است و باید این خانم ها تغییر رویه بدهند.