ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

انتظار داریم تمام مشکلاتمون با ازدواج حل بشه
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٧/۱٢
 

علت این که خیلی ها از ازدواجشون راضی نیستند، اینه که انتظار داریم اکثر مشکلاتمون با ازدواج حل بشه؛ درحالی که طرف مقابل هم یکیه مثل ما!

فکرشو بکنید اونم همین انتظار را از طرف مقابلش داشته باشه اون موقع ببینید چه اوضاعی درست میشه!

درسته که باید انتظار داشته باشیم تا حدی از مشکلاتمون با کمک طرف مقابل حل بشه و در مشکلات همراهمون باشه ولی این خود ما هستیم که باید با کمک دیگران مشکلاتمان را حل کنیم! مطمئناً با کمک یک نفر هم نمیشه این کار را کرد. ولی مشکل اینجاست که ما انتظار داریم همسرمون توی حل اکثر یا همه ی مشکلات ما متخصص باشه!

تا وقتی نقطه ضعف ها و اشتباهات خودمونو میندازیم گردن دیگران و فکر می کنیم باید حتماً کسی باشه که کمکمون کنه تا مشکلاتمون حل بشه، نباید انتظار داشته باشیم که اوضاعمون بهتر از اینی که هست بشه.


همین طرز فکره که باعث میشه بعد از ازدواج بگیم: "همسرم نذاشت رشد کنم." یا "اگه انتخاب درستی تو ازدواجم داشتم، الآن خیلی اوضاعم بهتر از اینی که الآن هست بود." و مواردی مثل این.

برای همینه که تواقعاتمون در مورد انتخاب همسر آینده اونقدر بالارفته که دیگه به این راحتی ازدواج نمی کنیم. چون فکر می کنیم کسی مناسب ما نیست که باهاش ازدواج کنیم. ولی در اصل، خیلی ها هستند که می تونیم باهاشون آرامش و موفقیت در زندگی را تجربه کنیم و شادی را به اشتراک بذاریم. این خود ما هستیم که زندگی و ازدواج را سختش کردیم و ازش یه غول ساختیم که آرامشمونو گرفته!

می بینید چقدر توجیه کردن و مشکلات و تقصیر کمبودها و ضعف های خودمونو گردن دیگران انداختن راحته؟!!!

ببینید!، هیچ کسی تمام خوبی ها را یکجا نداره. هر کسی یه استعداد خاصی داره. این ما هستیم که باید یادبگیریم در عین استفاده از استعدادهای اون فرد با استعدادهای بقیه هم شریک بشیم و به همدیگه کمک کنیم در عین این که باید بپذیریم هر کسی نقطه ضعف هایی هم داره.

افراد با نقطه ضعف ها و نقطه قوت هاشون هستند که تعریف میشن و اسمشون میشه انسان. این ماییم که باید تمرکز کنیم روی خوبی هاشون و کمک کنیم که ضعف هامون اصلاح بشه!

 این اشتباهه که از یه نفر انتظار داشته باشیم تمام استعدادها را داشته باشه و بتونه به ما کمک کنه. بجاش باید انتظار داشته باشیم که در مسیر حل مشکلات و اصلاح ضعف های ما همراهمون باشه. همین! نه بیشتر و نه کمتر!