ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

آدم میشه در عین سخاوت در اوج خساست باشه
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٧/٢
 

از این موضوع چندتا درس میشه گرفت:
1- آدم می تونه خصوصیتی داشته باشه که اصلاً خودشم فکرش را نمی کنه. چه برسه به اطرافیانش؛ بنابراین خیلی چیزها در تحقیق و خواستگاری روشن نمیشه و باید بعد از ازدواج بهشون پی برد. موارد و خصوصیاتی که حتی خود فرد هم روحش ازشون بی اطلاع بوده.
برای همینه که میگیم: " در انتخاب یک شریک مناسب برای زندگی، مهم ترین خصوصیت اینه که به دنبال یادگیری و رفع نواقص خود باشیم."
2- اگه دیدگاهمون را اصلاح کنیم خیلی از مشکلاتمون حل میشه.
3- وقتی می تونیم دیدگاهمونو اصلاح کنیم که تعصب بیجا نداشته باشیم یا نخواهیم کاری که انجام می دهیم را توجیه کنیم و شهامت و قدرت پذیرش اشتباهاتی که انجام می دهیم را داشته باشیم و بخواهیم تغییر کنیم.

پیشنهاد می کنم داستان تجربه ای که بدست آوردم را بخونید تا بیشتر متوجه منظورم بشید.


امروز مدیرعامل شرکتی که آزمایشی براش کار می کردم بهم گفت: "تو خیلی خسیسی. حاضر نیستی به هیچ کسی سود برسونی و بدون پول بهش کمک کنی." اول یه نگاهی به خودم و کارهای گذشته ام کردم. دیدم واقعاً این طوری که میگه نیستم. واقعاً خیلی مواقع به افراد بدون هیچ چشم داشتی کمک کرده ام و راه را بهشون نشون دادم. سعی کردم اگه تجربه ی تلخی داشته ام در اختیارشون بذارم که اونها دیگه اشتباه منو تکرار نکنند. پس من خسیس نبودم ولی از خودم پرسیدم چرا باید این حرف را به من بزنه؟! یه لحظه گارد گرفتم و می خواستم مخالفت کنم ولی یکم که فکر کردم دیدم داره درست میگه. واقعاً توی این دو هفته ای که اونجا بودم، خیلی کار خاصی انجام ندادم و مفید نبودم. علتش هم این بود که احساس می کردم کاری که من براش می کنم خیلی ارزشش بیشتر از حقوقیه که دارم بهم میده و باید در همون حد زحمت بکشم. بهم گفت: "چرا انتظار داری اول حقوقت زیاد باشه تا بعدش خوب کار کنی؟! اونقدر خوب کار بکن که من به تو وابسته بشم و بعدش اگه دیدی باز هم همین قدر حقوق بهت دادم، خیلی راحت با کوله باری از تجربه های مفید می تونی از اینجا بری و برای خودت کار کنی ولی دیگه اون وقت من حاضر نمیشم همچین جواهری را که باعث رشد مجموعه ی من شده را از دست بدهم. چون اگه تو را از دست بدهم تمام اون کیفیت و رشدی که در مجموعه ام حاصل شده –و تو باعثش بودی- را هم از دست میدم. رشد تو در گروی رشد گروه است. نمیشه به دیگران سود نرسانی و فقط بخواهی خودت رشد کنی. این اصلاً عملی نیست."