ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

نوشتن و حل مشکلات
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٠
 

این گفته ی یکی از بزرگان است که: "جواب تمام سوالات و مشکلاتی که داریم درون خودمان است." فقط باید روی این مشکلات تمرکز کنیم و دنبال راه حل آن باشیم.

برای این کار یکی از بهترین کارها نوشتن است چون تمرکز کار خیلی بالاتر می رود. مطلبی که در ادامه می خوانید مطمئناً می تواند در تمام مسائل و مشکلات زندگی تعمیم داده شود و خودتان راه حل مشکلات خودتان بشوید.
                                                                   برگرفته از وبلاگ خوب "جهاد لیلی"

نوشتن (تخلیه ی روانی):


اینقدر این تیکه از حرف م رو که الان می خوام بنویسم دوست دارم که نگو نپرس... دیدی وقتی اذیت میشی و به معنی واقعی کلمه مظلوم واقع میشی یه جور خاصی احساسه خفگی میکنی؟ دوست داری بری پیش یکی باهاش حرف بزنی ، درد دل کنی ، یکی باشه تا به حرفات مهربون گوش بده و راهنمایی ت کنه...اما کی؟

به مامان ت بگی ؟  .... خب حرمت همسرت میشکنه

به همسرت بگی ؟ ... اگه این بار که بخوای بگی باره صدم باشه و اوضاع بازم مثله قبله چی !

به دوستت بگی ؟ ... به کدون دوستت ؟ بهش مطمئنی ؟ اصلا بلده کمکت کنه؟ اصلا می فهمه چی میگی؟

به کی باید بگی که راهنمایی ت کنه؟... تازه بعد از اینکه میگی آروم میشی اما بعد از یه مدت کوتاهی دوباره همون اذیت ها میاد به ذهنت و عذابت میده. این دقیقا مشکل من و فاطمه بود. هر بار که با هم تماس داشتیم ، فقط از مشکلاتمون می گفتیم و فقط به یه آرامش زودگذر می رسیدیم... یه روشی که من امتحانش کردم روشه نوشتن بود ، رفتم یه دفتر کلاسوری بر داشتم و تک تک آدمایی رو که ازشون دلخور بودم توی یه جدول نوشتم بعد هر فایل کلاسور رو به یکی شون اختصاص دادم و یک هفته طول کشید تا همه ی دلخوری های مربوط به تک تک اونا یادم بیاد و بنویسم. واااااااااااااااااای نمی دونید ، انگار از قلبم یه غده ی سرطانی رو جدا کره باشن ، اینقدر سبک شدم. بعد نشستم کارهاشون رو دسته بندی کردم : عمدی ، سهوی ، سوءتفاهم ، سوءظن من ، و ... . و اگه طرف اومده بود عذر خواهی کرده بود یا بعدش مهربونی کرد ، کنار اون رفتارش نوشتم "بخشیدم" ... 

این روش رو به فاطمه هم گفتم ، اون م یکی دو هفته طول کشید تا یه دفتر کلاسوری رو پُر کنه. الان مدتیه که ما دیگه وقتی بهم زنگ میزنیم دیگه گله و شکایت از دیگران نمیکنیم . تازه فاطمه داره قرآن حفظ میکنه تا بعدا به قند عسل ِیک ساله ش یاد بده.

با توجه به تجربه ی ما ، این دفتر رو همسرت نبینه بهتره ، آخه فک میکنه که تو فقط بدی های خانواده ش رو می بینی و خوبی به چش ت نمیاد...مگه اینکه خوبیشون رو هم بنویسی که اینجوری بهتر هم هست چون به خودت کمک میکنی که زودتر و عمیق تر اونا رو ببخشی... و تازه همسرت هم خوشحال میشه که تو منصفانه نوشتی.