ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

حمایت خانواده ها اینطوری اگه باشه غیر ممکنه خوشبخت نشید.
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٤
 

حمایت خانواده ها از دختر و پسر نباید مادی باشه بلکه باید معنوی باشه.

همه می دونیم که وقتی کسی بخاطر چیزی زحمت بکشه قدرشو می دونه و حاضر نیست به راحتی و با مواجه شدن با یک مشکل ساده از دستش بده. ولی می دونید مشکل چیه؟!

مشکل اینه که خانواده ها همه چیز را برای دختر و پسرها فراهم می کنند و بچه ها خیلی راحت و بدون هیچ سختی زندگیشونو شروع می کنند و برای همین هم قدر این نعمت هایی که دارند را نمی دونند. 
وقتی آدم خیلی سختی نکشیده باشه خیلی نازنازیه. خیلی راحت با کوچکترین مشکلی جا میزنه ولی وقتی با سختی به قول معروف آدم مرد بشه و تحملش بالا بره دیگه تا تقی به توقی می خوره کنار نمیکشه. وامیسته و با مشکلات مقابله می کنه و حلشون می کنه.

حالا برای این که رشد کنیم و ظرفیت و تحملمون بالا بره چه کار میشه کرد؟! ...


راه حلش اینه که پدر و مادرها بجای این که تمام وسایل و امکانات زندگی را برای دختر و پسرشون فراهم کنند بیایند و فقط شرایط فراهم کردن این امکانات را براشون فراهم کنند. یعنی این که پدر و مادر دو طرف شرایط کار را برای پسر فراهم کنند؛ مثلاً پدر و مادر دختر بگویند اگه به دختر ما علاقه داری باید بری سر کار و خودت شرایط زندگی را فراهم کنی. این چندتا موقعیت کار هست، حاضری بری سر کار؟ (تازه این طوری توی کار خیلی بهتر می تونید پسر را بشناسید و بدونید چند مرده حلاجه و چیزهایی که توی خواستگاری گقته حقیقت داشته یا نه)

بجای این که پدر و مادر دختر خودشونو به آب و آتیش بزنند که برای دخترشون جهزیه تهیه کنند، با همراهی و حمایت پدر و مادر خود پسر شرایط کار پسر را فراهم کنند که با حمایت های آنها و انگیزه هایی که دخترشون به پسر میده وسایل زندگی را دوتایی با هم تهیه کنند.

می بینید چقدر ساده انگیزه ها و علاقه های مستحکم و واقعی ایجاد میشه و شناخت ها چقدر راحت بدست می آید؟!!!

این همون کاریه که پیامبر (ص) برای ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) انجام دادند. آخه چرا درس نمی گیریم؟!!!

این طوری تازه دو طرف برای رشد و ارتقاء خودشونم انگیزه ی چندین برابر پیدا می کنند و خیلی سریع رشد می کنند و اینجاست که معجزه ی عشق شکل می گیره.

این طوری دیگه خیلی از این سخت گیری هایی که اول زندگی در مورد تأمین جهیزیه، مسکن، ماشین و ... برای دختر و پسرها میشه از بین میره و رقابت ها جای خودش را به رفاقت میده. همه دست به دست هم می دهند تا مشکلات حل شود و دختر و پسر برن سر خونه زندگیشون.

در کنار این شرایط پدر و مادر دو طرف می تونند از اعتباری که دارند استفاده کنند و دختر و پسر را حمایت کنند که با این اعتبار خونه بخرند یا اجاره کنند، وسایل منزلشون را با اقساط بخرند و ... .

با این کار اتحاد خانواده های دو طرف برای رشد و موفقیت بچه هاشون چندین برابر میشه و صمیمیت و صفا ایجاد میشه.

با این کار شما فقط مادیات زندگی را نمی خرید، بلکه دارید باهاش عشق می خرید، صفا و صمیمیت، صداقت، شناخت یکدیگر، آموزش تحمل مشکلات و سختی ها برای رسیدن به آرامش را می خرید.

بهتره پدر و مادر دختر و پسر با هم متحد بشوند به بگویند: "اگه می خواهید ازدواج کنید ما حمایتتون می کنیم و پشتتون هستیم ولی اگه نون شب نداشتید مشکل از خودتون و تلاشتونه و ما هیچ حمایت مادی ازتون نمی کنیم. با تحمل این سختی ها و تلاش برای حل مسائله که قدر راحتی کنار هم بودن را درک می کنید."
با این کار بهشون یاد می دهید که روی پای خودشون بایستند و مشکلاتشون را خودشون حل کنند نه این که مدام برای هر مشکل ساده ای بیایند سراغ پدر و مادر و قهر کنند.