ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

چرا در خواستگاری ها اینقدر راحت ردم می کنند؟!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٤:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

فرآیند خواستگاری خیلی شبیه بازاریابی است.

مشکل ما اینه که خودمونو نه درست میشناسیم و نه درست معرفی می کنیم و همین میشه که موردهای مناسب را راحت از دست می دهیم.

اگه توی معرفی کردن خودتون و استعدادهاتون به طرف مقابل مشکل دارید بدونید که توی بازاریابی خود یا همون بازاریابی شخصی مشکل دارید و قطعاً نمی تونید یک رزومه ی خوب و کامل از تمام کارهایی که کرده اید بدهید.

ممکنه خیلی از کارهایی که کرده اید ساده و پیش پاافتاده تر از اونی به نظرتون بیاد که اصلاً مطرحش کنید و همین میشه که طرف از استعدادها و تلاش های شما با خبر نمیشه و راحت تر ردتون می کنه.


اگه تجربیات، کارهایی که کرده اید و تلاش های خودتونو مکتوب و جایی ثبت کنید -مثلاً دفتر خاصی، داخل کامپیوتر، وبلاگ خصوصی و ...- خیلی راحت بعداً تمام این موارد را می توانید یاد آوری کنید و حتی به طرف مقابل نشون بدید. می تونید بهش ثابت کنید که واقعاً اهل عمل هستید و استعدادهای زیادی دارید که می تونید به هم کمک کنید و برای هم مفید باشید.

پس برای شناخت و معرفی خودتون تجربیات و افکارتون را مکتوب کنید.

خیلی وقت ها واقعاً گیج میشیم و سردرگم. فکر می کنیم به درد هیچ کاری نمی خوریم.
این مال اینه که نمی دونیم چکارهایی کرده ایم و چه کارهایی می تونیم انجام بدهیم. انتظارات و خصوصیات خودمونو مشخص نکرده ایم و جایی ننوشته ایم.
برای همین هم بهتره در هر شرایطی که احساس می کنید "اگر این کار را بکنم خوشحال می شوم یا اگر این طوری با من رفتار شود ناراحت می شوم" را مکتوب کنید.

این طوری کم کم خودتونم بهتر می شناسید.