ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

سریع یه جایگزین پیدا کن!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

خیلی مواقع میشه که در خواستگاری ها، دختر یا پسر از طرف مقابل خیلی خوشش میاد ولی به هر دلیلی وصلت صورت نمی گیره. این موقع هست که فرد خیلی ناراحت میشه و انگاری تمام مشکلات دنیا سرش خراب شده. ولی واقعیت اینه که توی دنیا بیش از یک نفر هست که شما باهاش خوشبخت بشید. این همیشه ثابت شده. با کمی نگاه به اطرافتون و ازدواج هایی که شده و نشده می تونید شواهدش را پیدا کنید.

حالا چطوری از ناراحتی در بیایید؟!


راه حل اینه که یه نفر جدید را که امتیازات خوبی داره سریع جایگزین مورد قبلی کنید. البته نه این که برای تلافی بخواهید با کسی ازدواج کنیدا! بلکه وقتی دیگه هیچ کاری از دستتون بر نمی آید و باید مورد قبلی را فراموش کنید بهتره که این کار را انجام بدهید.

چرا این کار را باید کرد؟

ببینید!، ذهن انسان خیلی خیال پردازه و وقتی شما در مورد یک نفر و خصوصیات مثبتش فکر می کنید، اصلاً دلتون نمی خواهد به ویژگی های منفی طرف مقابل فکر کنید که مبدا اون تصویر خوبی که توی ذهنتون ساخته اید را خراب کنید. –البته این خیال پردازی بین جوونا خیلی بیشتر شایع هست.- حالا وقتی شما برای ازدواج با کسی که علاقه ی اولیه بهش پیدا کردید به نتیجه نمی رسید اگر مورد جدیدی که امتیازات مناسبی داشته باشه را جایگزین نکنید که بهش فکر کنید، کم کم ذهنتون شروع می کنه به خیال پردازی درباره ی مورد قبلی و این که چقدر مورد قبلی خوب بود و من از دستش دادم و این شخص و خاطراتش برای مدت زیادی در ذهن شما خواهد ماند. و ...
دیگه خودتون می دونید که مشکلات بعدیش چیه.

برای همینه که میگیم:
وقتی کسی سریع جایگزین مورد قبلی بشه، مورد قبلی خیلی راحت تر فراموش میشه.

اگه انتقادیا مخالفتی دارید بگید!