ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

لقمه ی بزرگتر از دهنت بر ندار!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٥
 

این حدیث پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) است که می فرمایند:

«رحم الله امرء عرف قدره و لم یتعد طوره».
خدا رحمت کند کسی را که قدر خود بشناسد و از حد خود پا را فراتر نگذارد.

برای همین است که بهتره با دختر/پسری که در سطح شماست ازدواج کنید. بیشتر پسرها دنبال دختری هستند که خیلی ثروتمند باشد یا خیلی زیبا یا بهتره بگم نقطه ضعف هایی که خودشون دارند را نداشته باشه. ولی بدونید که اگر تناسب وجود نداشته باشه همین می تونه آرامش زندگیتونو ازتون بگیره.

می دونید، خیلی از ما جوونا و به خصوص پدر و مادرهامون فکر می کنیم که خیلی از بقیه بهتریم و انتظاراتمان را دست بالا و تخیلی می گیریم و خیلی از موردهای خوب را با کمترین نقطه ضعفی رد می کنیم ولی در واقعیت این طور نیست. واقع بین باشید! این دیدگاه غلط باعث می شود که موردهای خوب را یکی پس از دیگر رد کنید و کم کم که سنتان بالا رفت، نوبت به دیگران می رسد که شما را رد کنند؛ کم کم سنتان بالا می رود و یا دیر ازدواج می کنید یا اصلاً ازدواج نمی کنید.
وقتی چند نفر شما را رد کردند بیشتر متوجه حرف من می شوید. اگر یکم به افراد فامیل و اطرافتان خوب نگاه کنید متوجه می شوید چی میگم.
البته منکر این نیستیم که اگر خدا بخواهد می تواند کسی را بالا ببرد و بیشتر از انتظارش به او بدهد. چیزی که حتی در تخیلاتش هم نمی گنجد. ما هم باید از خدا در حد خداییش بخواهیم نه در حد ظرفیت محدود خودمان. ولی باید واقع بین هم باشیم.

ببین خودت در چه حدی هستی و بعد انتظاراتت را بالا بگیر.