ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

تعریفمان از زندگی، رفاه، شادی، ثروت و ... خراب شده
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱/۳٠
 

تعریفمان یا اشتباه شده یا با هم عوضی گرفته ایم. خوشبختی را با راحتی اشتباه گرفته ایم؛ پول را با ثروت اشتباه گرفته ایم. ثروت یعنی آرامش داشتن و آرامش دادن. موفقیت را در بدست آوردن پول می بینیم نه تربیت فرزندان صالح و شاداب. گمان می کنیم با پول می توان شادی و آرامش را خرید. گمان می کنیم اگر صبح تا شب برای پول درآوردن جون بکنیم وظیفه ی پدری و همسری خودمونو انجام دادیم، غافل از این که بچه ها و همسر ما بیشتر از اون که به لباس های مد روز، پول و غذا احتیاج داشته باشند به محبت، توجه، همدلی و همراهی، نگاه های عاشقانه نیاز دارند. عشق را در شستن ظرف های خونه نمی بینیم. عشق را گم کردیم و توی فیلم ها و روابط فیزیکی دنبالش می گردیم.

زندگی همین چیزاست. کجا داریم میریم؟!!!


دیگه از غذاهایی که با عشق پخته می شدند خبری نیست. گمان می کنیم این کاری بی ارزش است و وظیفه ی کلفت خانه یا رستوران های شهر. دیگه به فکر این نیستیم که چطوری غذاهای مفید برای سلامت خودمان، همسرمان و بچه هایمان تهیه کنیم. فقط خوشمزه باشد و سیر شویم کفایت می کند. جسممان را با غذاهای آماده تغذیه می کنیم. غذایی که هیچ چاشنی روح و احساسی ندارد.

استقلال را در باهم بودن و با هم رشد کردن نمی بینیم، در داشتن درآمد و شغل مستقل برای خودمان می بینیم. چون بجای این که بیشتر فکر کنیم چطوری از بودن با همدیگر لذت ببریم، به این فکر می کنیم که "اگر روزی مجبور شوم تنها زندگی کنم چطوری روی پای خودم بیاستم و به همسرم وابسته نباشم." و مدام این تشویش و اضطراب را با خودمان مرور می کنیم.

تا حالا فکر کردید چرا اکثر افراد موفق در خانواده هایی که از نظر درآمدی در وضع اقتصادی متوسط یا پایین تری هستند ظهور می کنند؟! چون تمرکز اصلیشون را گذاشتن روی عشق و محبت و تربیت بچه هاشون.

یه سوال ازتون دارم، چقدر وقته به چهره ی پدر و مادرتون، خواهر یا برادرتون نگاه نکردید؟! ممکنه بگید همین چند دقیقه پیش دیدمش!
ولی در واقع ندیدش، فقط از کنارش رد شدید. چقدر به ردپای گذر زمان توی چهرش توجه کردید؟! متوجه شدید چقدر بزرگتر یا مسن تر شده؟! فکر کنم الآن بهتر می فهمید چی دارم میگم.

تعرفمون از زندگی نداشتن هیچ مشکل، دغدغه و اختلاف سلیقه است. زندگی را بدون سختی دلچسب و لذت بخش می بینیم. درحالی که زندگی با همین سختی هاست که اسمش میشه زندگی. وقتی سختی نباشه که مفهوم راحتی را نمی فهمیم!!! دیگه همش یکسان میشه و ازش لذت نمی بریم.

تو گذر زمان، خودمونو و تعریفامونو گم کردیم و جایگزنش شده همین افکار و احساسات ناراحت کننده این که الآن داریم.

چشم ها را باید شست                                   جور دیگر باید دید.