ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

همان طور که برای مسائل جسمی آموزش قبل از ازدواج داریم ولی...
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢۸
 

باید برای درست زندگی کردن، درست رفتار کردن، نحوه ی مواجه شدن با مشکلات احتمالی زندگی، نحوه ی برخورد با همسر، شناخت روحیات و خلقیات جنس مخالف، شناخت طرز تفکر جنس مخالف، نحوه ی چشم پوشی کردن از مسائل سطحی، نحوه ی برخورد با خانواده و فامیل همسر، نحوه ی نه گفتن به یک دیگر و خانواده ی همسر و ... آموزش ببینیم.

فکر می کنید این چیزا را بلد هستیم؟ فکر می کنید این ها ارزشش کمتر از آموزش های اجباری قبل از ازدواجه؟!!! یا بعداً میشه بهش پرداخت؟!!!


سخت در اشتباهید و وقتی اینو متوجه میشید که به مشکلات زندگی –بدون این که هیچ اطلاعی در موردشون داشته باشید- مواجه و غافلگیر میشید. و اون وقته که دیگه نمی دونید باید چکار کنید و ضربه فنی میشید.

برای همینه که خیلی از دختر و پسرهای جوون سر یه چیزای بی خودی بهم دیگه علاقه پیدا می کنند و خیلی از زوج های جوون هم سر یه چیزای بی خودی و جزئی از هم جدا میشن. چرا؟!!!

چون زندگی کردن را بلد نیستیم. چون به مشکلات کوچیک بی توجهی می کنیم. -دقت کنید چی داریم میگم! بی توجهی نه گذشت کردن و بخشیدن!- و اجازه میدیم به راحتی مثل یک ضخم سطحی مدام رشد کنه و تبدیل بشه به یک ضایعه ای که دیگه هیچ راهی جز جدا کردنش نداریم.

فقط بخاطر این که قبل ازدواج اطلاعات خودمونو در مورد درست زندگی کردن بالا نبردیم.

حالا هم که دیگران در این مورد به ما کمک نمی کنند، باید خودمون به خودمون کمک کنیم وگر نه محکوم به تکرار تلخ تاریخ هستیم.

برای همینه که میگم: "زندگی مشترک یعنی بپذیریم چیزی بلد نیستیم و دنبال یاد گرفتن و راه حل باشیم."