ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

همسری برای زندگی انتخاب کنید، نه همسری برای آبرو داری
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢٧
 

خیلی از ازدواج های امروزی برای آبروداری و به قول معروف بستن دهن مردم صورت می گیره. "اگه با این پسره ازدواج کنی، پدر و مادرش از نظر اقتصادی به خانواده ی ما نمی خورند. آبرومون توی فامیل میره. مردم چی میگن. دختر فلانی با اون همه خوبی که داشت به کی شوهر کرد!، خیلی بهتر از اینا گیرش می اومد." یا "تحصیلات این دختر و پدر و مادرش به ما نمی خوره. ما که نمی تونم با پایین تر از خودمون ازدواج کنیم!" و چیزایی مثل این.
خودتون خیلی خوب می دونید چی دارم میگم.
حالا یکم بیایید از بالا بهش نگاه کنیم. وقتی میگم بالا، دقیقاً منظورم همینه. از بالا بهش نگاه کنید.


ببینید آیا این دختر یا پسری که می خواهد پس فردا همسر شما و مادر یا پدر بچه های شما بشه، آیا واقعاً این چیزا توی خوشبختی شما مهمه؟! ما می خواهیم زندگی کنیم. می خواهیم آرامش داشته باشیم. از بودن در کنار هم لذت ببریم و با هم مشکلات و موانع زندگی را حل کنیم. اگه واقعاً اسلام را به عنوان یک ملاک و مسیر روشن برای زندگی انتخاب کرده ایم باید این ملاک ها و خصوصیات را تا حدی در همسر آینده ی خودمونم بتونیم ببینیم و بهش عمل کنیم نه این که فقط شعار بدیم. یا حداقل بتونیم ببینیم که این فرد پتانسیل رشد در این زمینه های دینی را دارد یا نه.

توی ازدواج فقط ما نیستیم که مهم هستیم. باید ببنید این دختر/پسر را به عنوان مادر/پدر بچه های خودتون و معلمی برای تربیت اونها می پسندید؟

اینجاست که خلقیات و باورهای مذهبی مادر و پدر در بچه ها هم تأثیر می گذارد. برا همینه که میگن دختر به مادر و پسر به پدرش میره. ببینید می تونه به عنوان مادر/پدر بچه هاتون طوری تربیتشون کنه که حداقل مشکلات و ناراحتی های روحی و خانوادگی که خودتون داشتید را بچه هاتون تجربه نکنند؟ اگه یه نگاهی به خودتون بندازید متوجه میشید چی میگم.